MS 2019

Švýcarsko - Rusko 0:3

Rusko vyhrálo na MS i nad Švýcarskem a zůstává bez ztráty

19. května 2019 23:00 - Bratislava

Hokejisté Ruska vyhráli na mistrovství světa v Bratislavě nad Švýcarskem 3:0 a vedou skupinu B bez ztráty bodu o tři body před českou reprezentací. Dva góly vítězů dal v neděli Nikita Kučerov, vítěznou branku vstřelil Arťom Anisimov. Gólman Alexandr Georgijev udržel podruhé na šampionátu čisté konto a Rusové neinkasovali celkově počtvrté z šesti utkání.

Vasily Fedosenko, Reuters

Hned po 22 vteřinách hrála sborná přesilovku, když se faulem vysokou holí provinil Fora. Početní výhodu sice Rusové nevyužili, ale pak našlápl k velkému sólu Orlov a brankářem Genonim vyražený puk uklidil do branky pohodlně Anisimov. Chvilku nato přišel závar po Ovečkinově zakončení, stav se ale nezměnil.

Rusové hráli s velkou chutí. Další šanci měl Anisimov, jenže nedal. Na druhé straně zahrozil Josi, strážce ruské branky Georgijev byl však pozorný. Švýcaři pak hráli do první přestávky dvakrát v početní výhodě, jenže bez gólového efektu.

V 23. minutě najížděl Scherwey zprava sám na Georgijeva, ten ale jeho záměr o zakončení mezi betony snadno přečetl. V krátkém sledu měla dvě obrovské šance i sborná, hvězdní útočníci Ovečkin s Kučerovem v nich však selhali. V 26. minutě však hráli Rusové přesilovku a prohřešek Švýcarů potrestal právě Kučerov.

Ruská euforie po úvodní brance v duelu se Švýcarskem.

V úvodu závěrečné části mohl pojistit náskok Zadorov, potom prověřil Genoniho Orlov a v 51. minutě v přesilové hře nebezpečně vypálil další bek Sergačov. Snížil mohl Fora. V 56. minutě po bekhendové přihrávce Anisimova dovršil výsledek Kučerov. V závěru ještě trefil v přesilovce Josi tyč a Georgijev tak nulu uhájil.

MS v hokeji na Slovensku - skupina B (Bratislava)
Švýcarsko - Rusko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Anisimov (Orlov, Gusev), 27. Kučerov (Gusev), 56. Kučerov (Anisimov, Zajcev). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Tufts (USA) - Malmquist (Švéd.), Oliver (USA). Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 9056.
Švýcarsko: Genoni - Josi, Y. Weber, Genazzi, Loeffel, Frick, Fora, R. Diaz - Fiala, Hischier, S. Moser - Ambühl, Kurashev, Andrighetto - Martschini, Haas, Rod - Ch. Bertschy, Scherwey, Praplan - Hofmann. Trenér: Patrick Fischer.
Rusko: Georgijev - Něstěrov, Sergačov, Orlov, Zajcev, Gavrikov, Chafizullin, Zadorov - Dadonov, Malkin, M. Grigorenko - Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin - Kučerov, Anisimov, Gusev - Barabanov, Andronov, Kovalčuk - Tělegin. Trenér: Ilja Vorobjov.