Švýcarsko - Rusko 0:3Rusko vyhrálo na MS i nad Švýcarskem a zůstává bez ztráty

Bratislava

Hokejisté Ruska vyhráli na mistrovství světa v Bratislavě nad Švýcarskem 3:0 a vedou skupinu B bez ztráty bodu o tři body před českou reprezentací. Dva góly vítězů dal v neděli Nikita Kučerov, vítěznou branku vstřelil Arťom Anisimov. Gólman Alexandr Georgijev udržel podruhé na šampionátu čisté konto a Rusové neinkasovali celkově počtvrté z šesti utkání.

Nikita Kučerov oslavuje se spoluhráči gól vstřelený Švýcarům.

Hned po 22 vteřinách hrála sborná přesilovku, když se faulem vysokou holí provinil Fora. Početní výhodu sice Rusové nevyužili, ale pak našlápl k velkému sólu Orlov a brankářem Genonim vyražený puk uklidil do branky pohodlně Anisimov. Chvilku nato přišel závar po Ovečkinově zakončení, stav se ale nezměnil.

Rusové hráli s velkou chutí. Další šanci měl Anisimov, jenže nedal. Na druhé straně zahrozil Josi, strážce ruské branky Georgijev byl však pozorný. Švýcaři pak hráli do první přestávky dvakrát v početní výhodě, jenže bez gólového efektu.

V 23. minutě najížděl Scherwey zprava sám na Georgijeva, ten ale jeho záměr o zakončení mezi betony snadno přečetl. V krátkém sledu měla dvě obrovské šance i sborná, hvězdní útočníci Ovečkin s Kučerovem v nich však selhali. V 26. minutě však hráli Rusové přesilovku a prohřešek Švýcarů potrestal právě Kučerov.

Ruská euforie po úvodní brance v duelu se Švýcarskem.

V úvodu závěrečné části mohl pojistit náskok Zadorov, potom prověřil Genoniho Orlov a v 51. minutě v přesilové hře nebezpečně vypálil další bek Sergačov. Snížil mohl Fora. V 56. minutě po bekhendové přihrávce Anisimova dovršil výsledek Kučerov. V závěru ještě trefil v přesilovce Josi tyč a Georgijev tak nulu uhájil.

MS v hokeji na Slovensku - skupina B (Bratislava)
Švýcarsko - Rusko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Anisimov (Orlov, Gusev), 27. Kučerov (Gusev), 56. Kučerov (Anisimov, Zajcev). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Tufts (USA) - Malmquist (Švéd.), Oliver (USA). Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 9056.
Švýcarsko: Genoni - Josi, Y. Weber, Genazzi, Loeffel, Frick, Fora, R. Diaz - Fiala, Hischier, S. Moser - Ambühl, Kurashev, Andrighetto - Martschini, Haas, Rod - Ch. Bertschy, Scherwey, Praplan - Hofmann. Trenér: Patrick Fischer.
Rusko: Georgijev - Něstěrov, Sergačov, Orlov, Zajcev, Gavrikov, Chafizullin, Zadorov - Dadonov, Malkin, M. Grigorenko - Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin - Kučerov, Anisimov, Gusev - Barabanov, Andronov, Kovalčuk - Tělegin. Trenér: Ilja Vorobjov.