Živě

Hronek dělovky vypiloval doma na branku od taťky

22. května 2019 16:53 - Bratislava

Už není tím vyjukaným klukem, který přijel z farmy Detroitu na loňské mistrovství světa. Až přímo v Kodani zažil reprezentační debut, o rok později už Filip Hronek se zkušeností ze 46 utkání NHL patří k pilířům české obrany. „Určitě jsem se za ten rok někam hokejově posunul a jsem moc rád za důvěru, kterou tady mám od trenérů,“ říká 21letý rodák z Hradce Králové.

SPORT.CZ

Na šampionátu zaujal výborným bruslením i sebevědomým projevem. „Dovolí si hodně s pukem, má přehled ve hře a nesmírně tvrdou ránu. Jen mi někdy přijde maličko naivní při soubojích u mantinelu," uvažuje nad Hronkem trenér Miloš Říha, jenž ale zároveň říká, že takto talentovaného beka by český hokej potřeboval naklonovat.

Nejen loňská zkušenost pomáhá. „Už jsem věděl, do čeho jdu a znám lépe i kluky," srovnává Hronek a cítí, že se za tři roky za oceánem i dost lidsky posunul. „Bydlím sám, musím se o sebe starat. Už nemám ani problém s angličtinou, i když začátky byly krušnější," říká obránce, jenž si docela rychle zvyknul i na širší kluziště. „Řekl bych ale, že tu hraju podobný hokej jako v NHL, určitě nemám zakázaný zaútočit," směje se.

Filip Hronek a jeho souboj se Svenem Andrighettem ze Švýcarska.

Vasily Fedosenko, Reuters

Všechny udivuje dělovkami z modré čáry. „Taťka mi kdysi přinesl domů skutečnou branku, tak jsem v každé volné chvilce na suchu střílel. Dodnes se snažím každým tréninkem zlepšovat, občas mi tam něco spadne," líčí skromně s bilancí 3+7 nejproduktivnější obránce šampionátu. „Kdybyste mi to neřekli, tak to ani nevím, statistická čísla moc nesleduju," říká.

Hlavní pro něj je, že mužstvo šlape. „Odvíjí se to od výborné party i toho, že letos přijelo víc dobrých hráčů, kteří mají svou kvalitu," uvažuje Hronek. Příjemná je pro něj silná podpora fanoušků. „Na každý zápas máme vyprodáno a lidi nás ženou dopředu. Už jsem tu měl i rodiče a známé, vždycky po zápase se našla chvilka se s nimi i potkat," těší Hronka.

Na tréninku před Německem čeští hokejisté zkoušeli samostatné nájezdy. Jak jim to šlo?

SPORT.CZ

Národní tým teď dobrý dojem ze základní části musí potvrdit ve čtvrtfinále. „Nevím, jestli jsme favoriti, každopádně Němci už v košické skupině předvedli, že jsou silný tým. Hrají disciplinovaně a houževnatě, bude to s nimi těžké. Chce to hodně bruslit, mít dobré nohy celý zápas," uvažuje Hronek, ale nevnímá nějaké poučení z loňského čtvrtfinálového nezdaru v Herningu. „Už jsem to hodil za hlavu, přece se tím rok nebudu trápit. Musíme se na čtvrteční večer dobře připravit a nechat na ledě všechno, co v nás je," tvrdí nejmladší český obránce.

Podle trenéra Říhy byl proti Švýcarům nejlepším mužem utkání. Bude Bartošák chytat ve čtvrtfinále?

SPORT.CZ

kez, jab (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..