Živě

Ve čtvrtfinále jako divák? Nic s tím neudělám. Jsem tu od toho, abych makal, říká Vrána

24. května 2019 19:27 - Bratislava

Bitvu proti Němcům sledoval pouze z tribuny. Jakub Vrána se v klíčovém čtvrtfinále překvapivě nevešel do sestavy, žádné stopy rozladění však z jeho obličeje po pátečním dobrovolném tréninku nevyzařovaly. Byť je jasné, že ho verdikt trenérů vnitřně bolel. „Přijel jsem, abych udělal týmový úspěch a jsem tady od toho, abych makal. Trenér se prostě takhle rozhodl a nic s tím neudělám,“ tvrdí útočník Washingtonu.

SPORT.CZ

K reprezentaci se připojil, i když mu v NHL skončila smlouva. Od loňského vítěze Stanley Cupu, který v 82 utkáních základní části této sezony zámořské soutěže nastřádal za Capitals 47 bodů za 24 gólů a 23 asistencí, si trenéři národního mužstva před startem šampionátu dost slibovali. Na domácích Carlson Hockey Games v Brně ho nechali dohnat tréninkový deficit a do utkání nenasazovali.

V Bratislavě pak Vrána potvrdil, že góly střílet umí. Trefil se hned v úvodním zápase proti Švédům, síť rozvlnil i proti Lotyšům a Rakušanům. Na mistrovství začal ve druhé lajně a v základní skupině odehrál všechny duely. Jenže pro čtvrtfinále mu připadla role čtrnáctého útočníka. „Dlouho jsme se o Kubovi bavili, Je to brejkový hráč, lehký, technický, a to by nám na Němce nesedělo. Takže jsme se rozhodli takhle, na Kanadu ale budeme sestavu skládat znovu," vysvětloval po postupu do semifinále kouč Miloš Říha.

Hokejové MS 2024 bude v ČR. Skvělá zpráva, snad budu ve formě, abych mohl reprezentovat, těší se Radko Gudas

SPORT.CZ

Jestli se Vrána objeví v některé z formací proti výběru Kanady, je zatím s otazníkem. Třiadvacetiletý křídelník však bere celou věc s nadhledem. "Budu neustále pracovat, kdybych dostal šanci, abych byl připravený," říká.

Po pátečním tréninku ještě nějakou dobu setrval na ledě a cvičil střelbu. Puky přitom sázel pod horní tyč. „Hráč se i při tréninku dostává do situací, které potom zažije v zápase. Umí pak zachovat klidnou hlavu a ruce mu jdou samy. V zápase už je to potom automatické," vykládá křídelník, jenž cítí, že má s týmem k cennému kovu z MS velmi blízko.

Čeští hokejisté si dali fotbálek. Jak jim to šlo? A co mají v plánu na volné odpoledne?

SPORT.CZ

„Máme před sebou dva důležité zápasy. Je potřeba se neuspokojit, jít se sklopenou hlavou dopředu. Snažit se vrátit domů se zlatou medailí," burcuje Vrána. Jeho snem přitom zůstává rozhodnout jeden z velkých zápasů na šampionátu. „Proto jsem pořád připravený, proto trénuju střely sám navíc," hlásí s úsměvem před semifinále s Kanaďany, v němž očekává další lopotu.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10161911606355644

„Mají velice zkušený tým, který ví, jak se zachovat v důležitých situacích. Stejně to nakonec dopadne podle toho, kdo bude víc makat, vyhrávat víc osobních soubojů a kdo promění šance. Když na kanadské hráče vytvoříte trochu větší tlak a budou třeba prohrávat, mohou znervóznět a dělat chyby," připomíná letňanský odchovanec.

jsv (Bratislava), Sport.cz, Právo

Postoupí čeští hokejisté přes Kanadu do finále mistrovství světa?


MS 2019

 • Čtvrtfinále

 • 23.05.19      16:15 Košice
  Kanada Kanada Švýcarsko Švýcarsko
  3:2
  po prodloužení
 • 23.05.19      20:15 Bratislava
  Česká republika ČR Německo Německo
  5:1
 • 23.05.19      16:15 Bratislava
  Ruská federace Rusko Spojené státy USA
  4:3
 • 23.05.19      20:15 Košice
  Finsko Finsko Švédsko Švédsko
  5:4
  po prodloužení
 • Semifinále

 • 25.05.19      19:15 Bratislava
  Kanada Kanada Česká republika ČR
  5:1
 • 25.05.19      15:15 Bratislava
  Ruská federace Rusko Finsko Finsko
  0:1
 • Finále

 • 26.05.19      20:15 Bratislava
  Kanada Kanada Finsko Finsko
  1:3
 • 26.05.19      15:45 Bratislava O 3. místo
  Česká republika ČR Ruská federace Rusko
  2:3
  po samostatných nájezdech

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

               
 • Souhrn
 • Výsledky
 • Kalendář
 • Tabulky
 • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..