Živě

Simon: Byli jsme neskutečně blízko a pro všechny je hořký, že nemáme medaili

27. května 2019 09:23 - Bratislava

Už před čtyřmi roky zažil na hokejovém MS útočník Dominik Simon podobný pocit. Český tým tehdy v Praze neuspěl v boji o medaile a skončil čtvrtý. Stejně jako nyní v Bratislavě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Cítíte, že letos jste byli zisku cenného kovu daleko blíž než doma v roce 2015?

Určitě, těžko se mi pro to vůbec hledají slova. Byli jsme neskutečně blízko medaili, jenže nedopadlo to, což je pro všechny strašně hořký.

Co scházelo, abyste dopadli lépe?

Celý turnaj jsme hráli dobrý hokej, šli jsme za úspěchem jako tým. Pamatuju si, že jsme v Praze v semifinále ani v utkání o třetí místo nedali gól. Tady jsem ale věřil do poslední vteřiny, že to dáme, protože jsme si to zasloužili určitě víc než Rusové.

Rok u hokejové reprezentace mi vzal bronzovou medaili a dal mi zpět českou hrdost, hodnotí Miloš Říha

SPORT.CZ

Proč to tedy nevyšlo?

Měli jsme mraky šancí, ale nepovedlo se dát ten gól navrch. Přitom jsme Rusko jasně přestříleli. Řekli jsme si něco před zápasem. Jsem pyšný na celý tým, jak jsme se stmelili, i když to bohužel nedopadlo, jak jsme všichni chtěli.

Vnímal jste výraznou roli, kterou jste dostal v národním mužstvu?

Měl jsem velký prostor na ledě a s tím i větší zodpovědnost. Hrál jsem s výbornými křídly s Vorasem (Jakubem Voráčkem) a Froldou (Michaelem Frolíkem). Moc jsem si to užíval, góly jsme dávali a jsem moc rád, že jsem na šampionát jel.

Přistupovat k nájezdům nějak speciálně není dobré. Zbytečně bych si na sebe vytvářel tlak, říká Šimon Hrubec

SPORT.CZ

Takže vám zůstane i bez medaile na bratislavský šampionát hezká vzpomínka?

Hodnotím to celé pozitivně. Na každý náš zápas tady byla výborná kulisa, o to víc jsme si to mohli užít, i když teď se to všechno pod dojmem zklamání hodnotí trošku hůř, když nám nic necinká na cestu domů.

Martin Kézr (Bratislava), Právo

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..