Rubriky:

MS 2019

Eisenschmid se ve čtvrtfinále s českými hokejisty vážně zranil

28. května 2019 16:40 - Mannheim

Německý útočník Markus Eisenschmid utrpěl ve čtvrtfinále mistrovství světa s českými hokejisty vážné zranění ramene. Čtyřiadvacetiletý hráč Mannheimu se tento týden podrobí operaci, po které ho čeká minimálně čtyřměsíční pauza.

 

Václav Šálek, ČTK

Vedení Mannheimu dnes oznámilo, že Eisenschmid má v pravém rameni utržené kloubní pouzdro. Čtvrteční zápas pro něj skončil ve 45. minutě poté, co zůstal ležet za českou brankou.

Němci podlehli českému týmu 1:5 a turnaj pro ně skončil. Eisenschmid byl po utkání vyhlášen nejlepším německým útočníkem na turnaji. V sedmi zápasech nasbíral gól a šest asistencí.

Mannheimu, který trénuje bývalý český hokejista Pavel Gross, pomohl v uplynulé sezoně získat mistrovský titul. "Je mi Markuse líto, takové zranění není snadné. Ale jsme přesvědčeni, že se rychle vrátí," řekl manažer klubu Jan-Axel Alavaara.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..