Philadelphia - NY Rangers 2:4Gudas si připsal asistenci při prohře Philadelphie s Rangers

Hokejový obránce Radko Gudas z Philadelphie jako jediný český zástupce bodoval v programu čtvrtečních šesti přípravných zápasů na nový ročník NHL. Připsal si asistenci při domácí porážce Flyers s New York Rangers 2:4.

Philadelphia prohrávala už 0:3, když náskok Rangers zařídili ve druhé třetině Vinni Littieri, Brett Howden a Vladislav Namestnikov. První a třetí branku vstřelili hosté v přesilových hrách.

V polovině závěrečného dějství se za Flyers trefil jako první Ivan Provorov a osm minut před koncem snížil na rozdíl jediného gólu James van Riemsdyk, jemuž asistoval i Gudas. Výhru Rangers ale pečetil Kevin Hayes. Za vítěze hrál i bek Libor Hájek, za Flyers nastoupil forvard Jakub Voráček.

V barvách Tampy Bay při vítězství v Orlandu nad Floridou nastoupil útočník Ondřej Palát. Forvard Pavel Zacha nechyběl v sestavě New Jersey při výhře ve Winnipegu 5:3. Vítězství Ottawy v Chicagu 2:1 prožil na ledě útočník Filip Chlapík, za poražené hrál obránce Jan Rutta.

Forvard Michael Frolík si v dresu Calgary užil vítězství 4:3 v San Jose, za které nastoupil útočník Tomáš Hertl. Za domácí nastoupil poprvé švédský obránce Erik Karlsson, jehož Sharks získali před dvěma týdny z Ottawy. Asistencí se podílel v 11. minutě na brance Anttiho Suomely, který otevřel skóre.

Přípravné zápasy před startem NHL
Philadelphia - New York Rangers 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
Branky: 51. Provorov, 52. J. van Riemsdyk (Gudas) - 21. Lettieri, 22. Howden, 40. Namestnikov, 59. K. Hayes.
Tampa Bay - Florida 6:2 (2:1, 1:0, 3:1), hráno v Orlandu
Branky: 51. a 56. Joseph, 5. Hedman, 20. Cirelli, 24. Gourde, 52. Volkov - 7. Lammikko, 43. Vatrano.
Winnipeg - New Jersey 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 14. M. Perreault, 30. Connor, 44. S. McKenzie - 15. A. Greene, 16. Palmieri, 22. Vatanen, 41. Zajac, 51. Severson.
Chicago - Ottawa 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 8. J. Toews - 21. Duchene, 43. M. McCormick.
Edmonton - Arizona 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 26. a 63. McDavid, 41. Rieder - 5. Keller, 32. Fischer.
San Jose - Calgary 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky: 11. a 38. Suomela, 51. Meier - 12. Giordano, 17. E. Lindholm, 24. Hamonic, 34. Neal.