Lang přispěl gólem a přihrávkou k výhře Detroitu

NEW YORK

Až gólem tři a půl minuty před koncem přišel o čisté konto brankář Detroitu Dominik Hašek. Rudá křídla i díky gólu a nahrávce Roberta Langa vyhrála v St. Louis 5:1. Blues nepomohla ani asistence Martina Ručinského.

Vjačeslav Kozlov zářil v utkání Atlanty v Torontu. Ruský forvard vstřelil dva góly a pomohl tak Trashers k výhře 5:2. Skvělé utkání zažil i Glen Metropolit, který ke vstřelené brance přidal dvě asistence právě na trefy Kozlova. Toronto vedlo po dvou třetinách 2:0, pětigólová smršť v závěrečné dvacetiminutovce zápas zvrátila.

Na hřišti soupeři se dařilo i Ottawě, která zvítězila 4:2 na ledě newyorkských Ostrovanů. O vítězi rozhodl první útok Senátorů, dva góly Dany Heatleyho podpořil třemi body Jason Spezza.

Doma se nedařilo ani Pittsburghu, který po gólu Olliho Jokinena pět minut před koncem prohrál s Floridou 2:3. Tučňákům nepomohl ani další parádní gól Sidney Crosbyho, Panteři vyhráli poprvé po šesti porážkách.

Briere poprvé zaznamenal hattrick

Asistence Václava Prospala na gól Vincenta Lecavaliera nepomohla Tampě Bay k bodovému zisku proti Buffalu. Sabres se daří a hattrickem jejich výhru podpořil Daniel Briere. Pro malého forvarda to byl první třígólový zápas ve 429 zápasech v prestižní soutěži. Do sestavy Buffala se po zranění vrátili Jaroslav Špaček a Jiří Novotný.

Minnesota vyhrála v Chicagu 3:2, v samostatných nájezdech o tom rozhodla trefa Pierre-Marca Boucharda. Černý den domácích týmů potvrdilo i Colorado, které doma nedalo Columbusu ani gól a prohrálo 0:3. Roman Hamrlík pomohl gólem k výhře Calgary 3:0 nad Carolinou.

Toronto - Atlanta 2:5 (2:0, 0:0, 0:5)
Branky: 9. Tucker, 20. Peca - 48. a 52. Vjačeslav Kozlov, 44. Metropolit, 55. Marián Hossa, 60. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Raycroft 36/32 - Hedberg 19/17. Diváci: 19 507.
NY Islanders - Ottawa 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 30. Hilbert (Martínek), 47. J. Blake - 5. a 53. Heatley, 19. Spezza, 40. Corvo. Zásahy brankářů: Dunham 35/31 - Gerber 26/24. Diváci: 8 741.
Pittsburgh - Florida 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 8. Christensen, 51. Crosby - 15. Roberts, 34. Stümpel, 55. O. Jokinen. Zásahy brankářů: Thibault 30/27 - Auld 27/25. Diváci: 12 511.
Tampa Bay - Buffalo 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Branky: 1. Lecavalier (Prospal) - 8., 18. a 53. Briere, 11. Drury (Kotalík). Zásahy brankářů: Denis 25/21 - Miller 30/29. Diváci: 20 025.
St. Louis - Detroit 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky: 57. Brewer (Ručinský) - 3. Zetterberg, 5. Dacjuk, 14. Cleary (Lang), 31. Filppula, 56. Lang. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 25 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96 procent. Zásahy brankářů: Legace 12/9, Bacashihua 20/18 - Hašek 25/24. Diváci: 19 646.
Minnesota - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. White, 33. Rolston, rozhodující sam. nájezd Bouchard - 4. Bochenski, 18. Smolinskij. Zásahy brankářů: Fernandez 29/27 - Chabibulin 37/35. Diváci: 18 568.
Colorado - Columbus 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 12. Chimera, 15. Carter, 40. Modin. Zásahy brankářů: Budaj 21/18 - Norrena 42/0. Diváci: 17 339.
Calgary - Carolina 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 1. Langkow, 18. Hamrlík, 59. Iginla. Zásahy brankářů: Kiprusoff 23/23 - Grahame 31/29. Diváci: 19 289.
Severozápadní divize:
1.Minnesota271421177:7230