Forsberg pořád nemůže najít pohodlné brusle

8. prosince 2006 12:11 - VOORHEES

Kapitán hokejistů Philadelphie Flyers Peter Forsberg stále nemůže najít vhodné brusle, ve kterých by se cítil pohodlně jeho operovaný kotník. Ve čtvrtek se švédský útočník vrátil z dvoudenní návštěvy Arizony, kde navštívil továrnu na brusle a snažil se s místními pracovníky vyvinout vhodný design boty, která by jeho noze poskytla dostatečné pohodlí.

"Pracovali jsme na tom pár dnů. Zatím nechci říct, že to vypadá dobře nebo špatně, pořád se na tom dělá," řekl Forsberg po tréninku týmu ve Voorhees ve státě New Jersey. Forsberg v květnu absolvoval operaci pravého kotníku, kdy mu při tříhodinovém zákroku ošetřili poškozené vazy a srovnali několik kostí.

Na konci listopadu navštívil kliniku v Clevelandu, kde se ukázalo, že kotník ještě není absolutně v pořádku. "Není to ještě stoprocentní, tak hledáme takové cesty, aby se noha v botě cítila dobře, a nezhoršovalo se to," tvrdí dvojnásobný olympijský vítěz.

Bez pocitu komfortu nemá Forsberg při bruslení potřebný cit, což je pro jeho styl hry dost podstatný faktor. Potíže mívá především při ostrých startech, brždění, a pohybu v rozích kluziště. Známý perfekcionista zkoušel i nějaké své staré brusle, ale bez úspěchu.

Kouč: Je vidět, jak je z toho otrávený

"Nedělá takové pokroky, jak doufal. Je na něm vidět, jak je z toho otrávený. Pomáhá nám asi tak na 70 procent toho, čeho je opravdu schopen. Pokud není v pohodě a cítí se zranitelný, stává se z toho taky psychická záležitost. A to všechno se pak odráží na jeho hře," řekl trenér Philadelphie John Stevens.

Toho musí nespokojenost zkušeného útočníka maximálně mrzet, protože Philadelphii se v letošním ročníku vůbec nedaří. Flyers jsou třetím nejhorším týmem NHL, z dosavadních 27 zápasů vyhráli jen osmkrát. Horší jsou jen Columbus a St. Louis. Forsberg zatím ve 22 utkáních zaznamenal sedm branek a devět asistencí a je čtvrtým neproduktivnějším hráčem týmu.

grg, Sport.cz

Časová osa: NHL

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..