NY Islanders - NY Rangers 7:5Newyorské derby skončilo divokou přestřelkou, trefil se i Chytil. Pittsburgh zničil hattrick za 91 sekund

Parádní přestřelku viděli fanoušci v zámořské NHL. V derby newyorských klubů se z divoké výhry 7:5 nad Rangers radovali domácí hokejisté Islanders. Jednu branku si v dresu hostů připsal i Filip Chytil. Vysokou výhru nad Floridou slaví Columbus, dva body si připsalo i New Jersey, které zdolalo Flyers, či Tampa po výhře 4:3 nad Pittsburghem. Parádním výkonem se v dresu Tampy blýskl Brayden Point, který stihl nasázet hattrick během 91 sekund.

Henrik Lundqvist nebude na zápas s Islanders rád vzpomínat.

Vyhrocené derby mezi Islanders a Rangers začali lépe hosté, když po brankách Kreidera a Claessona vedli po šesti minutách už 2:0. Domácí však během 63 sekund skóre vyrovnali. V čase 9:35 se trefil Beauvillier, o minutu a tři sekundy později vyrovnal Nelson.

Hrdinou večera se však stal jednadvacetiletý útočník domácích Anthony Beauvillier. Ve třetí minutě druhé třetiny přidal druhou branku, hattrick pak zkompletoval po vyrovnání Hayese v 26. minutě utkání z přesilové hry. „Chtěl jsem si zápas užít a ukázat, co ve mně je. Trochu se mi ulevilo. Mám radost, že jsme vyhráli,“ uvedla první hvězda večera. V předchozích 16 zápasech přitom Beauvillier zaznamenal jediný gól.

Dvoubrankový náskok po dvou třetinách zajistil domácím přesnou trefou Komarov.

Finský útočník zvýšil už na tříbrankový rozdíl v 50. minutě, hosté však zápas ještě zdramatizovali díky trefám Kreidera z přesilové hry a Filipa Chytila, který dvě a půl minuty před koncem vrátil do odkryté branky odraženou střelu. Devatenáctiletý český útočník se tak trefil ve druhém utkání v řadě.

Ani závěrečná power-play však Jezdcům nestačila, 21 sekund před koncem pečetil výsledek střelou do prázdné branky Clutterbuck.

Sestřih zápasu Islanders–Rangers

Pittsburgh zničil hattrickem Point

Dlouho budou hokejisté Pittsburghu vzpomínat na Braydena Pointa. Kanadský útočník nasázel během 91 sekund na konci první a začátku druhé třetiny hattrick, všechny branky zaznamenal v přesilové hře. Dvaadvacetiletý hráč tak měl hlavní zásluhu na výhře Tampy v Pittsburghu 4:3.

Pointův hattrick byl šestý nejrychlejší v historii NHL a druhý nejrychlejší od sezony 1967/1968, kdy došlo k rozšíření soutěže.

„Je to úžasné, ale dva góly padly v přesilovce pět na tři. Musíte se pohybovat na určitých místech a kluci mě na nich našli. Je to můj první hattrick, ale dosáhl jsem na něj zásluhou ostatních,“ prohlásil dvaadvacetiletý Point, na jehož trefách se asistencemi podílel Nikita Kučerov.

Tučňákům tak nebyly nic platné ani dvě trefy Hornqvista. Pittsburgh se propadl po sedmé porážce v sezoně na poslední místo Východní konference.

Do utkání kvůli zranění v horní části těla nezasáhl kapitán Penguins Sidney Crosby, jenž by měl vynechat zhruba týden. Nejedná se však o otřes mozku, který trojnásobného vítěze Stanley Cupu v minulosti několikrát vyřadil ze hry.

Sestřih zápasu Pittsburgh–Tampa

Voráček zažil nepovedený večer

Nepovedené představení mají za sebou hokejisté Flyers, když podlehli na domácím ledě Devils 0:3. Jakub Voráček byl u všech inkasovaných branek Philadephie, Radko Gudas a Michal Neuvirth jsou na listině zraněných hráčů. V dresu hostů mohl slavit výhru Pavel Zacha.

Hosté se dostali do vedení už ve 4. minutě, kdy se trefil Anderson. Na další branku čekali fanoušci až do 54. minuty a k nelibosti většiny z nich se trefil hostující Palmiery.

Vítězství završil trefou do prázdné branky při power-play domácích Coleman. Hrdinou zápasu se stal hostující gólman Keith Kinkaid, který pochytal všech 29 střel Letců.

Sestřih zápasu Philadephia–New Jersey

Výborný úvod Floridě nestačil

Výborný úvod a děsivou třetí třetinu. Takový zápas mají za sebou hokejisté Floridy, kteří podlehli na ledě Columbusu vysoko 3:7. Debaklu přitom zpočátku nic nenaznačovalo. Panthers vyhráli první třetinu po trefách Bjugstada a Ekblada z přesilovky 2:0.

Po sedmi minutách druhé třetiny a brankách Atkinsona, Bubinskyho a Duboise však domácí bleskově skóre otočili. Do konce druhé části stihl ještě vyrovnat Yandle, to však bylo ze strany hostů vše.

Blue Jackets nasázeli během deseti minut a padesáti sekund třetí části čtyři branky a rozhodli o svém bezproblémovém vítězství 7:4. Postupně se trefili Hannikainen, Duclair, Anderson a do prázdné branky Jenner.

Sestřih zápasu Columbus–Florida

Minnesota smetla Vancouver

Že nejsou výborné výkony Minnesoty v letošní sezoně náhodné, ukázal i zápas proti Vancouveru. Coyle a Koivu zajistili domácím po první třetině vedení 2:0, ve druhé části zvyšoval na tříbrankový rozdíl Niederreiter. Naději hostům dala trefa Horvata z 37. minuty, pohodovou přestávku však zajistily pro Wild trefy Stalla a Dumby.

V závěrečné části si domácí skóre pohlídali. Šestou branku přidal Zucker, na konečných 2:6 korigoval Granlund.

Flames nestačili na Montreal

Ani dvě branky Matthewa Tkachuka nestačily Calgary na zisk bodů. Montreal šel do vedení díky trefě slovenského útočníka Tatara v 8. minutě, domácí díky dvěma trefám amerického útočníka ve druhé části skóre otočili, poslední slovo však patřilo hostům.

Na 2:2 vyrovnal v 49. minutě Drouin, rozhodující trefu si v čase 52:14 připsal Lehkonen. Domácí i přes šance na vyrovnání nedosáhli, v tabulce Západní konference jsou Plameny sedmé, Canadiens patří ve Východní konferenci čtvrtá příčka.

Sestřih zápasu Calgary–Montreal

Detroit padl s Ottawou

Ottawští Senátoři udolali na svém ledě Detroit 2:1. Za domácí se trefil v první třetině Ceci, hosté v 24. minutě díky Rasmussenovi vyrovnali. Na branku Barthersona v 27. minutě už však odpovědět nedokázali.

V tabulce Východní konference je Detroit třináctý, o příčku výše je Ottawa.

Sestřih zápasu Ottawa–Detroit

Arizona zaskočila lídra

Překvapivou výhru si připsali hokejisté Arizony, když porazili vedoucí tým Západní konference Nashville 2:1. Coyotes šli do vedení v 8. minutě, kdy se při vlastním oslabení trefil Grabner.

Nastartovaní domácí přidali v 25. minutě díky Demersovi i druhou branku, hosté stihli ve třetí třetině jen korigovat na konečných 1:2.

Rozjeté Toronto si poradilo se San Jose

Výbornou formu potvrdili hokejisté Toronta, když ve svém dalším zápase porazili San Jose na jeho ledě 5:3. Hosté šli do vedení už ve 3. minutě díky brance Tavarese, Žraloci však o tři minuty později po trefě Labanca vyrovnali.

Divoká úvodní třetina pokračovala brankou Kapanena, který vrátil Javorovým listům vedení. Ani to však hostům na vítězství v úvodní části nestačilo. Po brankách Pavelského z přesilové hry a Vlasice vedlo Toronto 3:2.

V prostřední části však hosté skóre otočili. Leivo vyrovnal a Kapanen ve vlastním oslabení poslal v čase 32:06 hosty do vedení. Definitivní pojistku přidal v 54. minutě Marner. Maple Leafs jsou ve Východní konferenci druzí s jednobodovou ztrátou na první Tampu, San Jose patří v Západní konferenci čtvrtá příčka.

Do zápasu nezasáhl Tomáš Hertl, kterého trápí zranění v dolní části těla.

Sestřih zápasu San Jose–Toronto

Výsledky hokejové NHL:
Columbus–Florida 7:3 (0:2, 3:1, 4:0)
Branky: 21. Atkinson, 24. Dubinsky, 27. Dubois, 45. Hannikainen, 49. Duclair, 53. Josh Anderson , 55. Jenner – 2. Bjugstad, 7. Ekblad, 34. Yandle. Střely na branku: 37:43. Diváci: 14.872. Hvězdy utkání: 1. Atkinson, 2. Duclair, 3. Korpisalo (všichni Columbus).
NY Islanders–NY Rangers 7:5 (2:2, 3:1, 2:2)
Branky: 10., 23. a 26. Beauvillier, 11. B. Nelson, 35. Lee, 50. Komarov, 60. Clutterbuck – 6. a 54. Kreider, 6. Claesson, 24. K. Hayes, 58. Chytil. Střely na branku: 24:41. Diváci: 13.472. Hvězdy utkání: 1. Beauvillier, 2. Filppula (oba NY Islanders), 3. Kreider (NY Rangers).
Philadelphia–New Jersey 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 4. Joey Anderson, 54. Palmieri, 57. Coleman. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.806. Hvězdy utkání: 1. Kinkaid (New Jersey), 2. B. Elliott (Philadelphia), 3. Joey Anderson (New Jersey).
Pittsburgh–Tampa Bay 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
Branky: 11. a 25. Hörnqvist, 14. Kessel – 20., 21. a 22. B. Point, 28. Gourde. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18.422. Hvězdy utkání: 1. B. Point, 2. Kučerov (oba Tampa Bay), 3. Hörnqvist (Pittsburgh)
Ottawa–Detroit 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 20. Ceci, 28. Batherson – 24. Rasmussen. Střely na branku: 36:35. Diváci: 13.402. Hvězdy utkání: 1. Batherson, 2. Duchene, 3. C. Anderson (všichni Ottawa).
Minnesota–Vancouver 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Branky: 6. Coyle, 8. Koivu, 22. Niederreiter, 28. E. Staal, 34. Dumba, 46. Zucker – 27. Horvat, 46. Markus Granlund. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19.014. Hvězdy utkání: 1. Koivu, 2. Coyle, 3. Suter (všichni Minnesota).
Arizona–Nashville 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 8. Grabner, 25. Demers – 53. Bonino. Střely na branku: 23:46. Diváci: 13.315. Hvězdy utkání: 1. Kuemper, 2. Grabner, 3. Demers (všichni Arizona).
Calgary–Montreal 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 24. a 36. Tkachuk – 9. Tatar, 49. Drouin, 53. Lehkonen. Střely na branku: 45:22. Diváci: 18.443. Hvězdy utkání: 1. Price (Montreal), 2. M. Tkachuk (Calgary), 3. Lehkonen (Montreal).
San Jose–Toronto 3:5 (3:2, 0:2, 0:1)
Branky: 6. Labanc, 13. Pavelski, 19. Vlasic – 12. a 33. K. Kapanen, 3. Tavares, 23. Leivo, 54. Marner. Střely na branku: 45:34. Diváci: 17.011. Hvězdy utkání: 1. K. Kapanen, 2. Marner, 3. Andersen (všichni Toronto).