New Jersey - Detroit 2:3 PPZacha s Chytilem skórovali a byli za hvězdy. Spolehlivý Rittich vychytal další vítězství

New York/Praha

Pavel Zacha dal první gól v sezoně NHL, ale s New Jersey podlehl Detroitu 2:3 v prodloužení. Český útočník byl i tak vyhlášen druhou hvězdou utkání. Philadelphia sice předvedla skvělý finiš, když ze skóre 1:5 srovnala na 5:5, ale nakonec prohrála v prodloužení s Tampou Bay. Mezi hvězdy zápasu se dostal i český střelecký talent hájící barvy NY Rangers Filip Chytil, který skóroval už potřetí v ročníku a slavil také výhru svého týmu 4:2 nad Floridou. Vítězné utkání odchytal v dresu Calgary také český brankář David Rittich, který pomohl k vítězství v poměru 4:2 nad Edmontonem.

Český útočník NY Rangers Filip Chytil (vpředu) se raduje ze svého gólu do sítě Floridy v utkání NHL.

V duelu New Jersey s Detroitem to zpočátku vypadala na jasnou záležitost domácího celku. Ve dvanácté minutě se poprvé v sezoně trefil český útočník Pavel Zacha a Ďáblové vedli. Když pak Coleman navýšil jejich náskok, zdálo se, že New Jersey míří za vítězstvím.

Ještě před druhou přestávkou ale Detroit snížil a v 54. minutě si vynutil prodloužení přesným zásahem Rasmussen. V něm Rudá křídla dokonala obrat a Dylan Larkin jim vystřelil výhru. Pro Zachu může být slabou útěchou, že byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Mezi pár českých mladíků, kterým je prorokována slibná budoucnost a kteří se letos prosazují, patří bezesporu Filip Chytil. Ten si vzal v duelu Jezdců s Floridou slovo jako první a už ve čtvrté minutě otevřel skóre duelu, když překvapil veterána Luonga v brance hostí. Mnohem aktivnějším Panterům se ještě v první třetině podařilo zápas otočit, ale branka Aarona Ekblada z jedenácté minuty byla nakonec posledním zásahem svěřenců kouče Boughnera.

O slušnou produktivitu (4 góly z 24 střel) se v Madison Square Garden postarala především první formace domácích, kromě Chytila byl ještě úspěšný obránce Brandan Smith a také ruský forvard Vladislav Namestnikov. Povedený zápas zakončil v přesilovce Chris Kreider, když si druhou asistenci u jeho branky připsal dokonce gólman Henrik Lundqvist.

Výborně si v sezoně zatím počíná brankář Calgary David Rittich. V počtu obdržených gólů se dostal pod dvě branky na utkání a procentuálně je mnohem lepší než veterán Smith, s kterým se o minuty v brankovišti pravidelně dělí. V utkání s Edmontonem svá čísla znovu jenom potvrdil, když zastavil 24 střel a inkasoval pouze dvakrát. Domácí i díky spolehlivému rodákovi z Jihlavy zvítězili 4:2.

Čeští střelci z Bostonu si vzali i ve druhém víkendovém zápase "volno", přesto se mohli radovat z vítězství na ledě Arizony a také z druhého startu svého krajana Jakuba Zbořila v nejprestižnější lize světa. Utkání rozhodli dva slepené góly z první třetiny v podání mladíků Jakoba Karlssona-Forsbacka a Jakea DeBruskea a také bezchybný výkon Alexandra Haláka v brance Bruins, který se ukázal jako zdatný zástup za odpočívajícího Tukku Raska.

Famózní večer má za sebou Cam Akinson z Columbusu. V zápase na ledě Caroliny se všechny gólové akce Blue Jackets točily pouze kolem něho. K úctyhodné bilanci tří branek a jedné asistence mu nejvíce pomohl jeho parťák z formace Rus Panarin, který mu na dva góly přihrál a celkově za večer stihl asistovat dokonce třikrát. V naprosté pohodě byl i jiný Rus, strážce tyčí Sergej Bobrovskij, a tak především zmiňovaná trojice dovedla hosty k pohodové výhře 4:1.

Infarktový zápas odehrála před vlastním publikem Philadelphia. Ta v 50. minutě prohrávala s Tampou Bay 1:5 a fandové Flyers se nejspíš smiřovali s další porážkou. Jenže pak přišel neuvěřitelný finiš Letců, kteří v rozmezí 51. a 57. minuty gólovou smrští dokázali skóre vyrovnat a utkání dovedli do prodloužení.

Tam ale přišel šok číslo 2. Anthony Cirelli totiž vystřelil výhru pro hosty a také první místo ve Východní konferenci, na které se Tampa výhrou posunula.

Výsledky NHL
New Jersey - Detroit 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Zacha, 36. Coleman - 39. Glendening, 54. Rasmussen, 65. D. Larkin. Střely na branku: 40:30. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Larkin (Detroit), 2. Zacha, 3. Coleman (oba New Jersey)
Philadelphia - Tampa Bay 5:6 v prodl. (0:0, 1:3, 4:2 - 0:1)
Branky: 51. a 56. Konecny, 35. J. van Riemsdyk, 52. Couturier, 57. Simmonds - 38. a 50. B. Point, 27. Erne, 33. Paquette, 49. T. Johnson, 62. Cirelli. Střely na branku: 45:26. Diváci: 19 060. Hvězdy zápasu: 1. Cirelli (Tampa), 2. J. van Riemsdyk (Philadelphia), 3. B. Point (Tampa)
Minnesota - Buffalo 2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
Branky: 4. Parise, 8. Dumba - 15. McCabe, 53. Dahlin, 59. Pominville. Střely na branku: 39:29. Diváci: 18 947. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Dahlin (oba Buffalo), 3. Dubnyk (Minnesota)
Ottawa - Pittsburgh 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)
Branky: 18. a 37. Mark Stone, 19. a 50. Duchene, 15. B. Tkachuk, 38. Ceci - 12. Letang, 43. Aston-Reese, 46. Cullen, 57. Hörnqvist. Střely na branku: 25:35. Diváci: 17 692. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Mark Stone, 3. Batherson (všichni Ottawa)
NY Rangers - Florida 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Chytil, 12. B. Smith, 23. Naměstnikov, 48. Kreider - 5. Hoffman, 11. Ekblad. Střely na branku: 24:41. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Lundqvist, 3. Chytil (všichni NY Rangers)
Carolina - Columbus 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 27. Aho - 12., 22. a 32. Atkinson, 28. Werenski. Střely na branku: 31:24. Diváci: 13 040. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Panarin (oba Columbus), 3. Aho (Carolina)
Vancouver - Montreal 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 37. Del Zotto, 51. Pettersson - 29. Tatar, 52. A. Shaw, 58. Drouin. Střely na branku: 38:31. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Pettersson (Vancouver), 3. Drouin (Montreal)
Nashville - Los Angeles 5:3 (0:0, 2:3, 3:0)
Branky: 29., 46. a 52. Järnkrok, 24. Turris, 60. Bonino - 26. Thompson, 27. Kopitar, 31. Iafallo. Střely na branku: 43:28. Diváci: 17 627. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok, 2. Ellis, 3. Josi (všichni Nashville)
Arizona - Boston 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 30. Richardson - 2. Forsbacka Karlsson, 3. DeBrusk. Střely na branku: 33:23. Diváci: 16 386. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Halák (oba Boston), 3. Richardson (Arizona)
Calgary - Edmonton 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky: 50. a 60. E. Lindholm, 37. D. Ryan, 43. Monahan - 3. Chiasson, 24. McDavid. Střely na branku: 37:26. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. Rittich, 3. Hamonic (všichni Calgary)
San Jose - St. Louis 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 27. a 52. Pavelski, 24. E. Karlsson, 28. E. Kane. Střely na branku: 29:30. Diváci: 17 417. Hvězdy zápasu: 1. Dell, 2. E. Karlsson, 3. Couture (všichni San Jose)