Obránce Zbořil se vrátil z Bostonu na farmu do Providence do AHL

Boston/Praha

Český hokejový obránce Jakub Zbořil se po devíti dnech vrátil z Bostonu na farmu do Providence do nižší AHL. Jednadvacetiletý odchovanec Komety Brno se dočkal v pátek při porážce v Dallasu 0:1 premiéry v NHL a nastoupil také v sobotu při vítězství na ledě Arizony 2:1. Do středečního duelu v Detroitu, kde Bruins prohráli 2:3 v prodloužení, už Zbořil nezasáhl.

Jakub Zbořil míří zpátky na farmu.

V obou zápasech strávil v průměru na ledě téměř 11 minut a připsal si jednu střelu. O další šanci v dresu Bostonu bude bojovat na farmě. Za Providence nastoupil v této sezoně v 13 duelech, zaznamenal čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí.

Zbořila draftoval Boston v roce 2013 v prvním kole na 13. pozici. V Providence působil už celou minulou sezonu. Připsal si v základní části AHL v 68 utkáních 19 bodů (4+15), ve čtyřech duelech play off nebodoval. Do zámoří se vydal už v roce 2014 a strávil tři sezony v celku Saint John Sea Dogs v QMJHL.