Živě

Lemieux zvažuje stěhování Tučňáků z Pittsburghu

21. prosince 2006 20:53 - PITTSBURGH

Spojení města Pittsburgh a hokejového klubu Penguins může být již brzy minulostí. Majitel a nejslavnější osobnost klubu Mario Lemieux ve čtvrtek v tiskovém prohlášení uvedl, že se začne poohlížet po jiném místě, kde by mohli Tučňáci hrát.

"Je čas vzít osud do svých rukou," uvedl Lemieux, jenž přesunem klubu z Pittsburghu vyhrožuje již několik let. Jeho současné vyjádření je reakcí na rozhodnutí komise státu Pennsylvánie, která neudělila herní licenci kasinu Isle of Capri, které slíbilo vystavět novou arénu pro Penguins za 290 miliónů dolarů.

"Od nynějška začneme hledat možnosti i mimo Pennsylvánii. Po sedmi letech marné snahy vybudovat arénu v Pittsburghu se podíváme i po jiných městech, které mají zájem o kluby NHL," uvedl Lemieux.

Bývalý kapitán klubu nicméně řekl, že se ještě úplně nevzdal myšlenky na vybudování haly v Pittsburghu. V minulosti se v souvislosti se stěhováním Penguins mluvilo o Kansas City, Las Vegas, Houstonu, Portlandu a Winnipegu.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..