Rangers vedli už o tři branky, přesto v Tampě prohráli

Pátou porážku za sebou utrpěli v sobotním utkání zámořské NHL hokejisté New Yorku Rangers. I díky gólu a asistenci Martina Straky sice vedli na ledě Tampy po dvou třetinách 3:0, jenže v třetí části znovu selhali, čtyřikrát inkasovali a prohráli 3:4.

"Tohle bolí," neskrýval po utkání zklamání Jaromír Jágr, jenž vyšel bodově naprázdno. Rangers ztratili v poslední dvacetiminutovce i minulý zápas s Floridou. "Nevím, co na to říct. Kdyby mi někdo před začátkem třetí třetiny řekl, co se stane, odpověděl bych mu, že se zbláznil. Jenže stalo se," kroutil hlavou kapitán Rangers.

Zcela opačné pocity prožíval Dan Boyle, který velkolepý obrat Lightning zařídil třemi góly a jednou asistencí. "Cítím se vážně úžasně," rozplýval se hrdina večera, jenž během úvodních 149 sekund třetí části dvěma trefami snížil na jednobrankový rozdíl a v 52. minutě pak vstřelil vítězný čtvrtý gól.

Kouč Rangers Tom Renney se snažil zahnat zklamání pohledem do budoucnosti. "Možná to bude znít šíleně, ale to, co se nám dnes přihodilo, nám může pomoct. Nemám růžové brýle, prohra je prohra. Ale víte co? Posílí nás to, budeme lepší," řekl Renney.

Hned po Vánocích derby s Islanders

Potvrdit jeho slova mohou hráči Rangers hned po vánočních svátcích v městském derby proti Islanders, kteří v sobotu porazili Columbus 4:0. Na dva góly přihrál český obránce Radek Martínek, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Hlavním strůjcem vítězství byl ale brankář Rick DiPietro, jenž zlikvidoval všech 26 střel soupeře a potřetí v sezóně vychytal čisté konto. "Máme radost z toho, jak se zlepšujeme, ale pořád máme před sebou spoustu práce," uvedl gólman Ostrovanů, kteří vyhráli potřetí ze čtyř zápasů.

Milan Michálek svým jedenáctým gólem v sezóně přispěl k vítězství San Jose nad Calgary 4:1. Český útočník v polovině zápasu dorazil do branky puk v přesilové hře, dostal Žraloky do vedení 2:1 a byl tak autorem vítězného gólu.

San José bez faulů

San Jose, kteří vyhráli popáté z posledních sedmi utkání, měli v zápase jediného vyloučeného hráče. "Když se vám daří, neuděláte moc faulů. Prosil jsem o to Santa Clause. Kéž bychom takhle čistě hráli pořád. Není to tak těžké," prohlásil kouč Ron Wilson.

Robert Holík se jednou brankou podílel na výhře Atlanty nad svým bývalým týmem New Jersey 5:2, přičemž Thrashers porazili Devils pošesté za sebou. "Ale mezi oběma týmy není příliš velký rozdíl," podotkl Holík, jenž v závěru první třetiny vstřelil vyrovnávací gól na 2:2.

"Myslím, že jsme nezačali špatně. Jenže pak jsme udělali nesmyslné chyby, darovali soupeři vedení a už se nechytili," posteskl si kouč Devils Claude Julien, jenž v utkání postrádal Patrika Eliáše. Kapitán týmu vynechal zápas poté, co jej v minulém duelu ve Washingtonu zasáhl po střele puk do nohy.

Úspěšný Vokounův náhradník

Na vítěznou vlnu se před Vánoci naladili hokejisté Colorada, kteří porazili Chicago 3:2 a vyhráli popáté z posledních šesti zápasů. Dvěma góly se o to postaral polský útočník Wojtek Wolski. Autorem jednoho gólu Blackhawks byl Radim Vrbata.

Bohatou předvánoční nadílku připravili svým fanouškům hokejisté Nashvillu, kteří rozstříleli Los Angeles 7:0 a odčinili tak čtvrteční debakl 2:7 s Buffalem. "Nebál jsem se, že by na nás ta porážka mohla zanechat nějaké stopy. Máme psychicky odolné mužstvo," uvedl trenér Predators Barry Trotz.

Náhradník Tomáše Vokouna v brance Nashvillu Chris Mason pochytal všech 34 střel Kings a potřetí v sezoně si připsal čisté konto. Jeho protějšek Dan Cloutier čelil dvěma trestným střílením. První Paulu Kariyovi chytil, na nájezd Davida Legwanda, který v úvodu druhé třetiny zvyšoval na 3:0, ale nestačil. "To byl rozhodující moment zápasu," poznamenal trenér Trotz.

Hašek odpočíval, bod vychytal Osgood

Cloutier si pak vypil kalich hořkosti až do dna, když byl v úvodu třetí třetiny vyloučen do konce zápasu poté, co v potyčce před brankou píchl hokejkou Scotta Hartnella. "Litoval jsem ho. Dokážu si to představit. Všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo. Bylo toho na něj moc," zastal se gólmana Králů Mason.

Podeváté za sebou prohráli hokejisté Philadelphie. Nejslabší tým letošního ročníku nestačil v poměru 3:6 na Ottawu, Senátoři díky tomu opustili poslední místo v tabulce Severovýchodní divize. Flyers sice v první třetině dokázali odpovědět na soupeřovu vedoucí branku dvěma zásahy a na konci druhé části hry ještě vyrovnat na 3:3, ale pak už tlaku Ottawy neodolali. Dva ze tří rozhodujících gólů v poslední třetině vsítil Daniel Alfredsson.

Tři sobotní zápasy poznaly vítěze až v prodloužení a všechny skončily výsledkem 3:2. Z výhry v nastaveném čase se radovali hokejisté Caroliny na Floridě, doma ukořistili bonusový bod hráči St. Louis v duelu s Buffalem a Minnesoty v souboji s Detroitem. V brance Red Wings tentokrát dostal místo Dominika Haška příležitost Chris Osgood.

Statistika sobotních zápasů NHL:
Philadelphia - Ottawa 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)
Branky: 13. Eager, 18. J. Carter, 39. Calder - 49. a 60. Alfredsson, 7. Corvo, 33. Phillips, 35. Hamel, 53. Schaefer. Střely na branku: 29:42. Diváci: 19.268.
Boston - Montreal 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 9. Chára, 13. Sturm, 47. Jurčina, 48. Čistov - 16. Komisarek, 33. Ryder. Střely na branku: 31:22. Diváci: 17.565.
Toronto - Washington 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
Branky: 44. a 44. Sundin - 33. Ovečkin, 34. Sjomin, 39. Zubrus. Střely na branku: 37:27. Diváci: 19.488.
NY Islanders - Columbus 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 3. J. Blake, 27. Hunter (Martínek), 42. Sillinger, 50. Viktor Kozlov (Martínek). Střely na branku: 23:26. Diváci: 11.797.
Atlanta - New Jersey 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky: 7. McCarthy, 20. Holík, 27. Hnidy, 49. Vjačeslav Kozlov, 60. Kovalčuk - 3. a 13. Parise. Střely na branku: 27:38. Diváci: 17.548.
Tampa Bay - NY Rangers 4:3 (0:2, 0:1, 4:0)
Branky: 42., 43. a 52. Boyle, 46. Lecavalier - 17. Straka (Rozsíval), 20. Betts, 29. Ward (Straka). Střely na branku: 26:28. Diváci: 20.122.
St. Louis - Buffalo 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 50. a 62. Guerin, 6. R. Johnson - 22. Hecht, 37. Pominville. Střely na branku: 32:23. Diváci: 12.513.
Nashville - Los Angeles 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Branky: 6. a 30. Arnott, 25. a 46. Legwand, 36. a 40. Dumont (na první Židlický), 15. Kariya. Střely na branku: 40:34. Diváci: 14.739.
Minnesota - Detroit 3:2 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 44. M. Koivu, 57. Parrish, 61. Bouchard - 51. Holmström, 57. Draper. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18.568.
Dallas - Edmonton 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky: 11. Klemm, 27. Lehtinen, 28. Boucher - 34. Bergeron (Sýkora), 40. Lupul. Střely na branku: 26:22. Diváci: 18.136.
Colorado - Chicago 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky: 11. a 25. Wolski, 4. Sakic - 3. Vrbata, 12. Sharp. Střely na branku: 22:19. Diváci: 17.347.
Phoenix - Anaheim 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 55. Doan, 56. Sjöström. Střely na branku: 32:29. Diváci: 14.843.
Florida - Carolina 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 1. O. Jokinen, 6. Roberts - 11. Whitney, 37. Justin Williams, 62. Cole. Střely na branku: 36:17. Diváci: 16.147.
San Jose - Calgary 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 27. Goc, 31. M. Michálek, 44. Smith, 60. Hannan - 18. Lombardi. Střely na branku: 31:22. Diváci: 17.496.
2. Edmonton351821598:9538
3. Minnesota351821598:9538