Detroit - Washington 2:3Čeští obránci zářili v NHL, Kempný rozhodl o výhře Washingtonu a byl první hvězdou utkání

Obránce Washingtonu Michal Kempný vystřelil gólem necelé čtyři minuty před koncem duelu v Detroitu vítězství 3:2 pro své Capitals. Za poražené se trefil další český bek Filip Hronek. Asistenci si připsal v dresu New Jersey Pavel Zacha, ale Devils utkání na ledě Vegas prohráli 2:3. Jednu přihrávku při gólové akci zaznamenal i Dominik Simon z Pittsburghu, Tučňáci ovšem doma podlehli Chicagu 3:5.

Hokejisté Washingtonu slaví na ledě Detroitu vítězný gól českého obránce Michala Kempného. Oslavovat spěchají Alex Ovečkin (8), Matt Niskanen (2), Jevgenij Kuzněcov (92) a Tom Wilson (43).

Arizona si na domácím ledě poradila s Jezdci z New Yorku a vyhrála jasně 5:0. Tým Coyotes vedl po první třetině 2:0, v prostřední dvacetiminutovce přidal další tři góly a vyhnal z branky zkušeného gólmana Henrika Lundqvista. Jeho náhradník sice již neinkasoval, ale na osudu utkání to nemohlo nic změnit. Český útočník Filip Chytil se u poražených neprosadil.

Ďáblové z New Jersey měli skvělý vstup do utkání na ledě Vegas, když v polovině desáté minuty první třetiny vedli 2:0. Na druhé trefě Devils se asistencí podílel i český hokejista Pavel Zacha. Jenže tím dobré chvíli hostů skončily a začali se prosazovat Rytíři. Ještě do první přestávky snížili a v prostřední dvacetiminutovce už otočili skóre ve svůj prospěch. Zápas pak dovedli do vítězného konce, český útočník Tomáš Nosek v jejich dresu nebodoval.

V utkání Detroitu s Washingtonem se oba týmy vystřídaly ve vedení. První gól vstřelil tým Capitals díky přesné mušce Wilsona. Ve 27. minutě už ale vedla Rudá křídla, když se mezi střelce zapsal český obránce Filip Hronek. Jenže v poslední dvacetiminutovce pro změnu úřadovali střelci Washingtonu. Vítěznou trefu na 3:2 pro hosty obstaral necelé čtyři minuty před koncem český obránce Michal Kempný. Ten byl zvolen první hvězdou utkání.

"K tomu, abyste prostřelili několik hráčů, potřebujete štěstí. Kluci dobře clonili a to gólmanovi situaci komplikuje. Moc důležitá výhra. Chceme se vrátit na vítěznou vlnu," prohlásil osmadvacetiletý Kempný, jenž bodoval ve třetím z posledních čtyř utkání.

"Snažím se hrát jednoduše. Dal jsem pět gólů, ale o tom to není. Zajímá mě jen to, aby tým vyhrával," dodal hodonínský rodák, kterému díky 24 kladným bodům ve statistice plus/minus náleží pátá pozice mezi všemi hráči.

Dallas se sice na ledě Winnipegu dostal na začátku druhé třetiny do vedení po přesilovkovém zásahu Radulova, jenže pak se ukázalo, že Stars nejsou v optimální formě. Winnipeg skóre bez problémů otočil a vyhrál 5:1. V dresu poražených se neprosadilo české duo Roman Polák – Radek Faksa. Oba Češi si připsali do statistik pouze dvouminutový trest.

Pittsburgh doma vedl v polovině páté minuty 2:0, když u druhého zásahu asistoval český útočník Dominik Simon, a zdálo se, že Tučňáci míří za vítězstvím. Nakonec ale utkání ztratili. Za vyrovnaného stavu 3:3 v poslední části hry dvakrát inkasovali a slavit může Chicago. V jeho dresu nebodoval David Kämpf.

Hokejisté Anaheimu podlehli na domácím ledě Edmontonu 0:4. Olejáři rozhodli utkání třemi trefami v první třetině. V dresu Ducks se neprosadil český útočník Ondřej Kaše.

Výsledky zápasů NHL
Arizona – New York Rangers 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 8. a 27. Garland, 10. M. Kempe, 36. Keller, 37. Galchenyuk. Střely na branku: 40:23. Diváci: 12 396. Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. Kuemper, 3. Galchenyuk (všichni Arizona)
Vegas – New Jersey 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 13. Reaves, 32. McNabb, 36. Pacioretty - 6. Hischier, 10. Lovejoy (Zacha). Střely na branku: 28:38. Diváci: 18 103. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Tuch, 3. M. Subban (všichni Vegas)
Detroit – Washington 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 15. A. Mantha, 27. Hronek - 7. T. Wilson, 47. Boyd, 57. Kempný. Střely na branku: 25:34. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Kempný (Washington), 2. A. Mantha, 3. Nick Jensen (oba Detroit)
Winnipeg – Dallas 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 23. Lowry, 39. T. Myers, 42. Connor, 57. Morrissey, 60. Little - 22. Radulov. Střely na branku: 30:27. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Lowry, 2. T. Myers, 3. Connor (všichni Winnipeg)
Anaheim – Edmonton 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 8. McDavid, 17. Puljujärvi, 20. Brodziak, 28. Draisaitl. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17.317. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. McDavid, 3. A. Larsson (všichni Edmonton)
Pittsburgh – Chicago 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Branky: 3. Hörnqvist (Simon), 5. Guentzel, 30. D. Brassard - 17. DeBrincat, 27. Kunitz, 37. Keith, 42. D. Strome, 60. J. Toews. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18 623. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Kunitz (oba Chicago), 3. Hörnqvist (Pittsburgh)