Rubriky:

NHL

Calgary poctí svou ikonu, jejímuž návratu do klubu zabránila sázka na Jágra

18. ledna 2019 12:15 - Calgary/Praha

Dostane se mu pocty, kterou hokejové Calgary předtím složilo jen dvěma hráčům. Vedení Flames ještě tuto sezonu vyřadí z používání číslo 12 jako poděkování svému někdejšímu kapitánovi Jaromeu Iginlovi, který právě toto numero nosil na svých zádech.

 

Profimedia.cz

Slavnostní ceremoniál se uskuteční 2. března, kdy Calgary na svém ledě přivítá Minnesotu. Před Iginlou klub vyřadil z používání i třicítku gólmana Mikea Vernona a devítku útočníka Lannyho McDonalda. V rámci programu „Navždy Plamenem" byla oceněna i čísla 2 obránce Ala MacInnise a 25 útočníka Joea Nieuwendyka.

„Je to obrovská pocta. Jsem nadšený, zároveň tomu ale pořád trochu nevěřím. Jsem extrémně vděčný majitelům Flames a celé organizaci za toto vyznamenání pro mě a mou rodinu," prohlásil jednačtyřicetiletý Iginla, rodák z Edmontonu, jenž má po otci nigerijské kořeny.

„Těším se na to, ale nevím, jak zvládnu své emoce. Bude skvělé sdílet tento zážitek s rodinou. Mít ji na ceremoniálu po boku přátel, bývalých hráčů a samozřejmé fanoušků, z toho udělá opravdu speciální den," přiznal Iginla, který strávil v Calgary šestnáct sezon (od roku 1996 do 2013) a je historickým lídrem klubu s 525 góly, 1095 kanadskými body i 1219 odehranými zápasy.

Na jaře roku 2013 se Iginla stěhoval z Calgary do Pittsburghu, následně nastupoval i za Boston, Colorado a Los Angeles. Před sezonou 2017/18 Flames intenzivně zvažovali, jestli dvojnásobného olympijského vítěze nepřivést do klubu zpátky, aby se kruh uzavřel a ukončil v něm kariéru. Místo pro Iginlu se ale nakonec rozhodli pro angažování Jaromíra Jágra.

Iginla, který v roce 2002 získal Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování a dvakrát vyhrál i Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce, nakonec v minulém ročníku NHL už nehrál a loni v létě pak ukončil hráčskou kariéru.

škv, Sport.cz

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..