Připravil gól, pak přišly problémy se srdcem. Švédského mistra světa vezli ze stadionu do nemocnice

20. března 2019 13:33 - New York/Praha

Ve druhé třetině utkání NHL proti Rangers připravil druhý gól svého týmu pro Andrease Athanasioua, krátce na to, ale třiadvacetiletý švédský hokejový útočník Detroitu Eric de la Rose musel opustit střídačku a v doprovodu klubového lékaře zamířil do nemocnice. Mistr světa z roku 2018 si stěžoval na zrychlený tep, který mu lékař na stadionu nedokázal snížit do normálních hodnot.

 

Profimedia.cz

„Pravděpodobně cítil zrychlený tep, tak šel za jedním z členů našeho lékařského týmu, který ho prohlédl. A protože se nepodařilo jeho tepovku snížit, jeli do nemocnice. Myslím, že to bylo spíš z preventivních důvodů," říkal krátce po skončení duelu, který jeho tým vyhrál 3:2, kouč Red Wings Jeff Blashill.

De la Rose zůstal v nemocnici přes noc na pozorování. Z venkovního tripu se vrátí zpátky do Detroitu, kde podstoupí podrobnější vyšetření.

„Doufáme, že všechno bude v pohodě. Po vyšetření u specialistů snad budeme vědět víc. Chceme být mimořádně obezřetní," pokračoval Blashill.

Jacob De la Rose, jehož o dva roky starší bratr Erik je obráncem Sparty, totiž nemá se srdcem problémy poprvé. Na začátku této sezony, kdy ještě působil v Montrealu, mu právě kvůli zrychlenému tepu doktoři zakázali hrát. Po pár dnech pauzy ale dostal zelenou.

„Neumím říct, jestli jde přesně o ten samý problém. V obou případech, pokud vím, ale šlo o zrychlený tep," mínil Blashill.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..