Živě

Co to sakra dělá? Gólman zničehonic opustil bránu a na střídačce propukl zmatek

26. března 2019 15:39 - Minnesota/Praha

Zkontroloval situaci a pak bez váhání opustil brankoviště a spěchal na střídačku, aby do hry místo sebe pustil hráče v poli. Z jednání hokejového gólmana Minnesoty Devana Dubnyka však museli být při utkání NHL proti Nashvillu zmateni nejen diváci, ale i jeho spoluhráči. Někteří z nich nechápali, proč Dubnyk ledovou plochu opouští, když rozhodčí nemají zdviženou pravici a nesignalizují tak trest pro Predators.

 

Jim Mone, ČTK/AP

Co dvaatřicetiletého kanadského brankáře k jeho rozhodnutí vedlo? V polovině třetí třetiny při hře ve čtyřech na obou stranách narazil po souboji se soupeřem obránce Nashvillu P.K. Subban do jeho branky a vychýlil ji z místa.

Dubnyk si toho všimnul a s vědomím, že případný gól do posunuté brány by stejně neplatil, upaloval na střídačku a pustil do hry pátého bruslaře svého týmu.

Některé své spoluhráče tím ale pořádně zaskočil. „Kluci na střídačce na něj křičeli, aby se do branky zase vrátil, jenže on pokračoval dál ke střídačce. Myslím, že na ní panoval velký zmatek," prohlásil po zápase trenér Minnesoty Bruce Boudreau, jehož tým nakonec prohrál 0:1.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..