Živě

Vzájemná nenávist, která v NHL trvá už dva roky. A teď ještě přilil olej do ohně

27. března 2019 09:21 - Calgary/Praha

Vzájemně se nesnáší, což je veřejným tajemstvím. Když se kanadský hokejový obránce Los Angeles Drew Doughty potká s americkým útočníkem Calgary Matthewem Tkachukem na ledě, většinou se pořádně jiskří. A před pondělním vzájemným duelem v NHL Doughty ještě přilil olej do ohně.

 

Jeff McIntosh, ČTK/AP

„Nemám k němu žádný respekt. Žádný," spustil Doughty na adresu Tkachuka před reportéry, když s Králi dorazil do Calgary před utkáním s Flames.

„Každého jiného hráče respektuji, s ním bych si ale mimo led nevyměnil jediné slovo. Ale nejde jen o mě, jeho nerespektuje většina lidí v naší lize. To je prostě fakt," pokračoval Doughty, dvojnásobný vítěz Stanley Cupu a majitel zlatých medailí z olympijských her ve Vancouveru a Soči.

Nebylo to poprvé, co se uznávaný devětadvacetiletý obránce do Tkachuka pustil. Nevraživost začala přesně před dvěma roky, kdy Matthew Tkachuk, syn legendárního útočníka Keitha, zažíval nováčkovskou sezonu.

V zápase s Kings surově zasáhl Doughtyho loktem do obličeje a na ledě se strhla mela. A i v dalších vzájemných duelech bylo i na dálku cítit, jak se oba hokejisté nenávidí.

„Vůbec mě natrápí, co vykládá. Ani mě to nepřekvapuje. Pouštím to jedním uchem dovnitř a druhým ven," reagoval Tkachuk na nejnovější Doughtyho vyjádření po pondělním zápase, který Flames prohráli 0:3.

Na začátku třetího dějství přitom nechybělo mnoho, aby se oba poprali. Tkachuk totiž chtěl Doughtyho zasáhnout v souboji, ale minul. Zadák Kings vzal svou hokejku do obou rukou a vší silou fláknul forvarda Plamenů přes nohy a návdavkem jej ještě udeřil rukavicí do obličeje. Bitce zabránil až včasný zásah čárových rozhodčích.

Kromě Tkachuka se Doughty slovně opřel i do obránce San Jose Brenta Burnse. A to v souvislosti s Norris Trophy určenou pro nejlepšího obránce dané sezony NHL. V roce 2016 ji vyhrál Doughty, o rok později právě Burns.

„Každý ho pasuje na Norris Trophy i pro tento ročník, což vůbec nechápu. Podívejte se na utkání San Jose a sami uvidíte, jak přes něj soupeři přejdou třeba i třikrát za zápas," kroutil hlavou Doughty, podle nějž by favoritem na cenu pro nejlepšího beka měl být kapitán Calgary Mark Giordano.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..