Los Angeles - Calgary 2:7Rittich slaví vysokou výhru, trefili se Vrána i Chytil. Ruský démon Kučerov znovu řádil

Valící se lavinu, která rozhodně nehodlá zpomalovat, připomíná ruský útočník ve službách Tampy Bay Nikita Kučerov. V dnešním zápase proti Ottawě se na vítězství 5:2 podílel třemi asistencemi a nadále tak suverénně vládne kanadskému bodování. V nočních zápasech se trefili v dresu NY Rangers i Filip Chytil a za Washington Jakub Vrána, ani jejich branky však na body nestačily. U vysoké výhry Calgary 7:2 na ledě Los Angeles nechyběl český brankář David Rittich.

David Rittich si s nebezpečnou situací před vlastní brankou poradil

Soubojem prvního s posledním týmem Východní konference byl duel Ottawy s Tampou Bay. A žádné překvapení se nekonalo. Tampa zvítězila na ledě Senátorů 5:2, když se pod vítězství favorita podepsal třemi body lídr bodování Nikita Kučerov.

Hosty poslal do vedení ve 13. minutě Gourde, domácí stihli do konce úvodní části hry díky brance Tkachuka vyrovnat. Rozhodující úder si Lightnings schovali do druhé třetiny, kdy po brankách Sergačeva a Pointa odskočili do vedení 3:1. Na všechny tři úvodní branky favorita nahrál Kučerov.

Kučerov má na svém kontě 125 bodů za 39 branek a 86 asistencí z 79 utkání. Tolik nasbíral naposledy Joe Thornton v ročníku 2005/06 v dresu Bostonu a San Jose. Je to nejvíce od ročníku 1998/99, kdy Jaromír Jágr ještě v barvách Pittsburghu dosáhl na 127 bodů.

Hokejisté St. Louis se radují z branky

Domácí utkání v 44. minutě po trefě Veronneaua zdramatizovali, o 48 sekund později však vrátil hostům jistotu Gourde a v 57. minutě pečetil skóre po nahrávce Ondřeje Paláta Stamkos.

Tampa Bay tak dosáhla na hranici 60 výher jako třetí tým v historii. Vyrovnala výkon Montrealu z ročníku 1976/77 a ve zbývajících třech duelech ještě může útočit na rekordních 62 vítězství, na které dosáhl Detroit v ročníku 1995/96.

Drtivý finiš Capitals nestačil

O šanci dostat se na druhé místo Východní konference před Boston přišli hokejisté Washingtonu, když prohráli na ledě Floridy 3:5. Ještě v 50. minutě zápasu svítil na ukazateli skóre stav 4:0 pro Panthers, pak však obhájce titulu předvedl téměř zázračný finiš.

Po brankách Kuzněcova, Bäckströma a Jakuba Vrány, který zaznamenal svůj 24. gól v sezoně, se Capitals v 58. minutě dostali na jednobrankový rozdíl. Ani to jim však nakonec aspoň k bodu nestačilo, při power play pečetil výhru Panterů gólem do prázdné branky Trocheck.

K úspěchu Panthers přispěl třemi asistencemi finský útočník Aleksander Barkov, který si polepšil v sezoně na 94 bodů z 80 utkání a vyrovnal klubový rekord Rusa Pavla Bureho. Tomu se to povedlo v ročníku 1999/2000. "Samozřejmě je to pro mě příjemný milník. Znamená to, že mám okolo sebe skvělé spoluhráče, kterým je zábava připravovat šance," řekl Barkov.

Devils slaví výhru nad Rangers

Dramatickou podívanou týmů, které letošní sezonu nebudou hodnotit jako úspěšnou, přinesl duel mezi New Jersey Devils a New York Rangers. Domácí vstoupili do utkání výborně, když po brankách Wooda a Zajace vedli v 15. minutě již 2:0.

Hosté stihli do konce úvodní dvacetiminutovky díky Howdenovi snížit, o vyrovnání se pak v 37. minutě postaral z přesilové hry Filip Chytil, který dorazil do odkryté branky Lettieriovu střelu. Český útočník si připsal svou 11. trefu a ukončil 22 zápasů trvající sérii bez gólu.

Ďáblové si však nadějně rozehraný zápas nenechali ujít. Vítězný gól si připsal v 56. minutě Carrick, skóre uzavřel do opuštěné hostující branky Anderson.

Winnipeg rozhodl v prodloužení

Až prodloužení zajistilo bod navíc hokejistům Winnipegu, kteří zvítězili na ledě Chicaga 4:3. Gólový účet zápasu otevřel v 5. minutě Toews z přesilové hry, hosté však do konce úvodní třetiny skóre po brankách Lowryho a Roslovice otočili.

Dvaadvacetiletý Roslovic se podepsal i pod třetí branku hostů, na drama však zadělal v 27. minutě Strome, když snížil na 2:3. A tím kanadský forvard neskončil. Dvě minuty a dvacet sekund před koncem si připsal svou druhou branku večera a poslal zápas do prodloužení.

V něm se odehrály necelé čtyři minuty, když o bodu navíc pro Jets rozhodl Hayes.

Torontu stačily dvě trefy

Skóre zápasu mezi Islanders a Torontem otevřel po bezbrankové první třetině v 23. minutě Rosen, na další trefu si museli fanoušci počkat až do 44. minuty a k smutku většiny z nich padla opět za záda domácího Lehnera, kterého překonal Tavares.

Jedinou gólovou oslavu zařídil pro Ostrovany Eberle, který pět minut před koncem využil přesilovou hru. Více však už domácí nestihli a prohráli 1:2.

Javorové listy si tak s definitivní jistotou zajistili účast ve vyřazovacích bojích. "Makali jsme celou sezonu a je hezké, že je to oficiální a máme vstupenku do play off," prohlásil Tavares.

Dramatický zápas rozhodly až nájezdy

Vše podstatné zápasu mezi St. Louis a Coloradem se odehrálo až ve třetí části utkání. Po úvodní brance Schwartze z 8. minuty, který zajistil domácím vedení, si fanoušci na druhou trefu museli počkat až do závěrečné třetiny. V ní se trefil už po 14 sekundách Tarasenko.

Ani to však domácím nestačilo. Hosté stihli díky Landeskogovi a Kerfootovi, který skóroval 47 sekund před koncem, vyrovnat. O bodu navíc tak rozhodly až nájezdy, kde byl jediným úspěšným exekutorem domácí O´Reilly.

Rittich slavil vysokou výhru

Zápas lídra Západní konference s beznadějně posledním Los Angeles dlouho nepřipomínal jednoznačnou záležitost. Po úvodní třetině byl stav utkání 2:2, když domácí Králové pokaždé dokázali na góly Rayna a Bennetta odpovědět. Davida Ritticha v brance Plamenů překonali Clifford a Brown.

Až na třetí úder v 27. minutě v podání Gaudreaua nedokázali Kings reagovat. A ve třetí třetině už na ledě existoval jen jeden tým. Po brankách Neala, Ryana, Mangiapaneho a Jankowskiho vyhráli hosté jasně 7:2 a upevnili si tak první místo Západní konference.

Flames si připsali jubilejní 50. výhru v sezoně a se 107 body dosáhli na druhý nejlepší klubový výkon v historii. Lépe si vedli jen v sezoně 1988/89, v které měli 54 vítězství a 117 bodů.

Vegas si poradili s Edmontonem

Roli favorita potvrdili i hokejisté Vegas Golden Knights, když zvítězili nad Edmontonem 3:1. Domácí poslal do vedení v 16. minutě Eakin, po 51 sekundách druhé části zvýšil Marchessault.

Hosty vrátil do hry v 25. minutě McDavid, více však už Olejáři nestihli. Dva body pečetil sedm sekund před koncem gólem do prázdné branky Bellemare.

Výsledky NHL:
Florida - Washington 5:3 (1:0, 3:0, 1:3)
Branky: 33. a 60. Trocheck, 14. Vatrano, 24. Huberdeau, 38. Brouwer - 51. Kuzněcov, 57. Bäckström, 58. Vrána. Střely na branku: 34:30. Diváci: 14.376. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Vatrano, 3. Trocheck (všichni Florida).
New Jersey Devils - NY Rangers 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 4. M. Wood, 15. Zajac, 56. C. Carrick, 59. J. Anderson - 19. Howden, 37. Chytil. Střely na branku: 41:32. Diváci: 14.776. Hvězdy zápasu: 1. Carrick, 2. Zajac (oba New Jersey), 3. Chytil (NY Rangers).
NY Islanders - Toronto 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 55. Eberle - 23. C. Rosén, 44. Tavares. Střely na branku: 29:38. Diváci: 13.917. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (Toronto), 2. Eberle (NY Islanders) 3. C. Rosén (Toronto).
Ottawa - Tampa Bay 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 19. B. Tkachuk, 45. Veronneau - 13. a 46. Gourde, 28. Sergačov, 34. Point, 57. Stamkos (Palát). Střely na branku: 24:26. Diváci: 13.628. Hvězdy zápasu: 1. Gourde, 2. Kučerov, 3. Sergačov (všichni Tampa Bay).
St. Louis - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 8. Schwartz, 41. Tarasenko, rozhodující sam. nájezd R. O'Reilly - 47. Landeskog, 60. Kerfoot. Střely na branku: 27:26. Diváci: 17.767. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Schwartz (oba St. Louis), 3. Landeskog (Colorado).
Chicago - Winnipeg 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 27. a 58. D. Strome, 5. J. Toews - 20. a 26. Roslovic, 11. Lowry, 64. K. Hayes. Střely na branku: 28:38. Diváci: 21.314. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes (Winnipeg), 2. D. Strome (Chicago), 3. Roslovic (Winnipeg).
Vegas - Edmonton 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 16. Eakin, 21. Marchessault, 60. Bellemare - 25. McDavid. Střely na branku: 31:19. Diváci: 18.367. Hvězdy zápasu: 1. Eakin, 2. Marchessault, 3. Schmidt (všichni Vegas).
Los Angeles - Calgary 2:7 (2:2, 0:1, 0:4)
Branky: 14. Clifford, 20. D. Brown - 3. a 43. D. Ryan, 15. S. Bennett, 27. J. Gaudreau, 41. Neal, 49. Mangiapane, 49. Jankowski. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal celé utkání, inkasoval dva góly z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 92 procent. Střely na branku: 25:30. Diváci: 18.117. Hvězdy zápasu: 1. D. Ryan, 2. Jankowski, 3. Neal (všichni Calgary).