Tři rvačky během osmi minut! Bitva rivalů v NHL nabídla boxerskou podívanou

2. dubna 2019 17:11 - New Jersey/Praha

Padaly hodně tvrdé rány! Tradiční souboj rivalů z Východní konference mezi trápícími se celky New Jersey Devils a New York Rangers nabídl navzdory tabulkovému postavení svižné hokejové tempo, gólovou bitvu a také tvrdé pěstní souboje. K těm navíc došlo i během relativně krátké doby. Hráči obou týmů se do sebe pustili třikrát během osmi minut druhé třetiny a duel tak přinesl i zajímavou boxerskou vložku. Devils na domácím ledě zvítězili 4:2.

 

Julio Cortez, ČTK/AP

,Že oba celky už ztratily šanci probojovat se do letošního play off? Na bruslařích obou týmů to prakticky vůbec nebylo znát a duel měl už od počátku patřičný náboj. Do kabin se po prvním dějství šlo za stavu 2:1 pro Ďábly. Bitva rivalů, jejichž haly od sebe dělí půlhodinová cesta automobilem, gradovala v průběhu druhé třetiny.

Tři pěstní souboje od sebe dělilo pouhých osm minut. Nejprve se do sebe pustili Nathan Bastian s Anthonym DeAngelem v čase 9:21. Následovala chvíle Filipa Chytila, který v přesilovce vyrovnával na 2:2, a pak už se to na ledě zase řezalo. Prakticky ihned po buly v čase 16:43 šly dolů rukavice Milese Wooda a Brendana Lemieuxe a necelou minutu nato si svoje názory ručně vyměnili i Blake Coleman s Liasem Anderssonem.

Obě hokejové ekipy předvedly, že jim osud utkání není lhostejný i přesto, že je brzy čeká letní odpočinek. O vítězství rozhodl obránce Devils Connor Carrick, který překonal Henrika Lundquista necelých pět minut před koncem. Ďáblové ještě v závěru utkání pečetili výhru 4:2 gólem do prázdné brány.

„Tenhle zápas byl hodně vyhrocený, to je pravda, ale to je taky důvod, proč tuhle hru hrajeme," vrátil se k průběhu utkání gólman domácích Mackanzie Blackwood. „Chtěli jsme to tady doma dobře zakončit a z posledního domácího střetnutí odcházet tou správnou nohou," připomněl brankář, že v letošní sezoně to bylo jejich poslední představení před domácím publikem.

pb, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..