Nejlepší debut za 76 let. Hokejista Montrealu si ve své premiéře v NHL připsal hattrick a rozhodl nájezdy

8. dubna 2019 11:09 - Montreal/Praha

Byl to poslední zápas pro Canadiens v letošní sezoně. Pro něj to byl první zápas kariéry v NHL. A dvacetiletý Američan Ryan Poehling na něj jen tak nezapomene! Během svého oslňujícího debutu si totiž v sobotním duelu proti Torontu připsal hattrick. To se žádnému nováčkovi v dresu Montrealu nepovedlo od roku 1943. Utkání za stavu 5:5 dospělo až do samostatných nájezdů a v nich o vítězství Canadiens nerozhodl nikdo jiný než hrdina večera Poehling.

 

Jean-Yves Ahern, Reuters

Tohle byl jeho večer. To, co se totiž o víkendu v Bell Center před domácím publikem povedlo nováčkovi Poehlingovi, se žádnému hokejistovi v dresu Canadiens nepovedlo šestasedmdesát let. Tím posledním, kdo dokázal podobný kousek jako Poehling, byl v roce 1943 Alex Smart.

Tři trefy na tři střely, přesně tolik pokusů rodák z Minnesoty potřeboval na to, aby se zapsal do historie slavného kanadského klubu. Své tři góly si Poehling rozložil do tří třetin derby s Maple Leafs. Když v čase 17:29 v posledním dějství poslal utkání do prodloužení, diváci byli u vytržení. „Nemohu tomu uvěřit, je to jako sen. Jsem naprosto šokovaný tím, co se stalo," okomentoval svůj výkon v pozápasovém rozhovoru s americkými novináři.

Aby toho nebylo málo, tak mládežnický reprezentant USA rozhodl o vítězství Canadiens v samostatných nájezdech a před zraky rodičů a svých tří bratrů na tribuně si dobruslil pro mohutný aplaus a pro ocenění první hvězdy duelu. „My na lavičce jsme si to všichni hrozně užívali, kdo by nechtěl vidět mladého kluka, jak vlítne do NHL tímto způsobem," řekl o něm jeho parťák z útoku Andrew Shaw. „Hrál skvěle, chodil do soubojů, byl tvrdý a zasloužil si to. Bude to skvělý hráč," pokračoval ve slovech chvály.

Hokejisté Montrealu v závěru sezony nedotáhli ke zdárnému cíli svou spanilou jízdu za divokou kartou, která jim utekla o dva body, a letošní sezona pro ně tak nadobro skončila. Pětadvacítka draftu z roku 2017 Poehling tak alespoň fanouškům Canadiens dal naději pro příští hokejové časy, když si svým výkonem jednoznačně řekl o zařazení do kádru pro nadcházející ročník.

pb, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..