Živě

Zákeřný zákrok na českého útočníka v NHL? Sotva jsem se ho dotkl, hájí se hvězdný Kanaďan

15. dubna 2019 09:22 - Las Vegas/Praha

Dostal nečekanou ránu do hlavy a nekontrolovaně se zřítil k ledu. Český hokejista týmu Vegas Golden Knights Tomáš Nosek inkasoval ve třetím duelu úvodního kola play off NHL nevybíravý úder od hvězdy San Jose Joea Thorntona, který rodáka z Pardubic po odehrání kotouče složil levou rukou.

 

Josie Lepe, ČTK/AP

Útočník Sharks dostal za svůj výpad v závěru druhé třetiny dvouminutový trest, ale očekává se, že incident ještě posoudí Oddělení bezpečnosti hráčů (NHL Department of Player Safety) a Throntona nejspíš stihne další sankce.

„Určitě se na to podívají. O tom není pochyb. Tady šlo o jasný zákrok vysoko na hlavu. Posoudí to a uvidíme, co se stane," je si jistý kouč Vegas Gerard Gallant.

Otřesený Nosek se ze zákroku rychle oklepal a po svých odjel na střídačku. Následně se znovu zapojil do zápasu, který jeho tým vyhrál 6:3 a otočil tak průběh série na 2:1.

Thornton se po utkání hájil s tím, že šlo o nezaviněný střet.

„Upřímně jsem si myslel, že jsem se ho sotva dotkl. Jel zpátky, šlo o běžnou hru. Myslím si, že můj syn mě takhle trefí šestkrát denně. Šlo o to, že on sám (Nosek) se dostal do divné pozice, to je celé," mávl rukou nad zákrokem hvězdný vousáč ze San Jose.

Pokud Thornton dostane pokutu nebo zápasový distanc, půjde už o jeho druhý disciplinární trest proti Vegas v této sezoně. Na konci března dostal pokutu 2500 dolarů za úder vysokou holí proti útočníkovi Golden Knights Ryanu Reavesovi.

roj, Sport.cz

Měl by dostat Joe Thornton za zákrok na Tomáše Noska dodatečný disciplinární trest?


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..