Zuby se válely po ledě. Útočník San Jose za výhru draze zaplatil, Hertl ho pomstil

19. dubna 2019 13:38 - San Jose/Praha

Jedna porážka je dělí od konce sezony, a tak není divu, že hokejisté San Jose Sharks dali do pátého zápasu série úvodního kola play off NHL proti Vegas Golden Knights naprosto vše. Vítězství 5:2, které znamená snížení série na 2:3, draze zaplatil útočník Žraloků Logan Couture.

 

Ben Margot, ČTK/AP

Když do konce utkání zbývalo pět a půl minuty, švihla ho hokejka Jonathana Marchessaulta do obličeje a kanadský centr hned věděl, co se stalo. Ztráta zubů pro něj není ničím novým a tentokrát po střetu s hokejkou protivníka přišel hned o další dva.

Zkušený Couture se chvíli bolestí svíjel na ledě, kde zůstaly ležet i jeho dva zuby, a pak kvapně zamířil z ledu pryč. Přestože šlo o krvavé zranění, což poškozený u sudích vehementně dokazoval, hříšník byl potrestán jen dvěma minutami.

Tomáš Hertl po pár sekundách přesilovky svým druhým gólem v utkání pomstil svého spolubojovníka, čímž pojistil vítězství Sharks a Marchessaulta rychle z trestné lavice dostal ven.

„Myslím, že nakonec mu nezbyde ani jeden zub. Vypadá to, že v průměru ztratí jeden na zápas. Ale on je schopný se s tím poprat, vrátí se zpátky a po pár střídáních zase naskočí na led. Je silným článkem našeho týmu, dal důležitý gól, což jen dokazuje, že je naším lídrem," smekl před svým spoluhráčem a autorem druhého gólu utkání Brenden Dillon.

roj, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..