Živě

Frolík už medaili z Bratislavy má. Kéž bychom na ni navázali, přeje si útočník Calgary

30. dubna 2019 13:50 - Brno

Jeho Calgary vypadlo v play off NHL s hokejisty Colorada hned v úvodním kole play off, a tak neváhal kývnout na pozvánku do národního týmu. Jednatřicetiletý útočník Michael Frolík se těší na světový šampionát do Bratislavy, kde už v roce 2011 vybojoval s českým mužstvem bronzovou medaili.

Sport.cz

Vzpomínáte na to rád?

Rozhodně. Měli jsme tehdy na Slovensku super partu. Stejně jako letos přijelo hodně hráčů z NHL. Měli jsme tenkrát silný celek, který měl možná ještě na víc než třetí místo. Jenže semifinále se Švédy nám nevyšlo. Ale i bronzové medaile si dodnes považuju. Kéž bychom na ni teď navázali.

Takže se do Bratislavy těšíte?

Moc. Jsem hrozně rád, že mohu být zase v českém prostředí. Věřím, že během několikadenního pobytu v Brně teď stmelíme partu a dostaneme se do potřebné formy. Já si hlavně potřebuju zvyknout na širší kluziště. K tomu budou tři zápasy na brněnském turnaji ideální.

Český útočník Calgary Flames Michael Frolík čelí útoku obránce San Jose Sharks Brendena Dillona (4) během utkání NHL.

Neville E. Guard, Reuters

Už i tady bude ale i v dalších mužstvech spousta výborných hokejistů z NHL...

Slyšel jsem, že za Rusko nastoupí Ovečkin. To je dobře. Zahrát si proti takovým hvězdám je velká výzva a pro naše mužstvo to bude skvělý test. Lepší přípravu jsme ani nemohli mít.

Přicestoval jste do Brna s tím, že máte nominaci na MS jistou?

To ne. Je nás tady hodně, takže úplnou jistotu má snad jen Voráček. (úsměv). My ostatní o ni zabojujeme v brněnských duelech.

Jak jste se vzpamatovával ze zklamání z brzkého vyřazení v play off NHL?

Byli jsme s rodinou na Floridě. Manželka a děti tam zůstaly, a já se teď mohu soustředit výhradně na hokej. Pro nejbližší tři týdny je to moje priorita.

Brankář San Jose Sharks Aaron Dell (30) likviduje šanci českého útočníka Calgary Flames Michaela Frolíka.

Neville E. Guard, Reuters

Jak v Calgary strávili nečekaný nezdar ve vyřazovacích bojích?

Pro všechny to pochopitelně bylo velké rozčarování. Sezona byla tak trochu nahoru dolů. Měli jsme výbornou základní část NHL, což vyústilo v prvenství v Západní konferenci. Nastalo velké očekávání, troufali jsme si dojít daleko. Jenže v play off to bylo bohužel strašně rychlý. Porážka 1:4 na zápasy s Coloradem hodně bolí. Opět se ukázalo, jak jsou vyřazovací utkání hrozně ošemetná.

A jak se ohlížíte za sezonou v NHL z vašeho pohledu?

U mě to taky bylo jako na houpačce. Na začátku jsem měl trochu neshody s trenérem a nebylo to úplně ono. Kvůli zraněnému kotníku jsem navíc měsíc stál. Ve druhé polovině sezony se to uklidnilo a dostával jsem na ledě mnohem víc prostoru. Začal jsem být efektivnější a sebevědomí mi šlo nahoru. Jen mě trochu mrzí, že jsem nedostával moc příležitostí v přesilovkách. Mohl jsem mít ještě o trochu lepší čísla. Sezonu ale nakonec hodnotím jako slušnou.

Útočník Michael Frolík (67) sleduje, jak puk končí v brance San Jose Sharks během utkání NHL. Český střelec se později sám také zapsal mezi střelce.

Josie Lepe, ČTK/AP

Jaké důsledky mělo v Calgary brzké vyřazení?

Proběhla nějaká sezení. Na mítincích s představiteli klubu jsme si řekli, že se musíme z neúspěchu poučit. Snad nám nezdar pomůže k tomu, abychom byli příští rok mentálně silnější.

V probíhajícím play off vypadávají i další favoriti...

Je to tak. Letos je to hodně bláznivé. Hlavně konec Tampy mě překvapil.

Nemrzí vás, že s vámi nedorazil na reprezentační sraz také parťák z Calgary David Rittich?

Bavili jsme se trochu o tom a já na něj apeloval, aby jel. Jenže David nemá ještě na příští sezonu podepsanou smlouvu, a navíc ho v poslední době trápily bolesti v koleni. Takže chápu, že se omluvil. Sám jsem na tom byl v předchozích letech podobně, takže se dokážu vžít do jeho situace. Brankáři jsou však v nároďáku kvalitní, pevně věřím, že to i bez něho zvládneme.

Čestmír Folk, Sport.cz, Právo

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..