Živě

Zešílel snad? Kanaďan tvrdě seknul gólmana Bishopa přes záda

2. května 2019 15:26 - Dallas/Praha

Tohle muselo zabolet! Hokejové bitvy v play off bývají ostré a vyhrocené. Své by o tom mohl vyprávět brankář Dallasu Ben Bishop, kterého během středečního duelu čtvrtfinálové série tvrdě seknul přes záda útočník St. Louis David Perron. Hokejisté Stars na domácím ledě zvítězili poměrem 4:2 a srovnali stav na zápasy na 2:2.

 

Tony Gutierrez, ČTK/AP

Fanoušci v hale American Airlines Center se nestačili divit tomu, co prošlo kanadskému útočníkovi Davidovi Perronovi. Bishop minutu před koncem druhé části odehrával puk u mantinelu za bránou. V tu chvíli se kolem něj prohnal třicetiletý Kanaďan a bez slitování ho praštil přes záda.

Bishop šel k ledu s bolestivou grimasou schovanou pod maskou. Gólman zuřil a se sudím si chtěl po chvíli celou situaci vyříkat. Nikdo z arbitrů ale Kanaďanův zákrok zřejmě neviděl, jinak si nepotrestání dvěma minutami totiž vysvětlit nelze.

I kdyby Bishop svůj pád a následné svíjení přihrál, jednoznačně šlo o nedovolený zákrok a Perron měl putovat na trestnou lavici. Fanoušci NHL dvaatřicetiletého Američana ve svatyni Stars za jeho simulování často kritizují. O tom, že zákeřný faul Perrona byl bolestivý, ale nemůže být žádný pochyb. Rána mířila přesně do míst, kde je gólmanova výstroj nejtenčí a brankář je tam nejzranitelnější.

Bishop si připsal sedmadvacet úspěšných zákroků a Dallas i díky němu srovnal sérii na 2:2 na zápasy. Čtvrtfinále se nyní přesunuje zpět do St. Louis k pátečnímu duelu číslo pět.

pb, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..