Nevídané pochybení rozhodčích! Pro každý tým platí jiná pravidla, zuří oběť

16. května 2019 11:42 - St. Louis

Byl v pokleku a natahoval se po plachtícím kotouči, což se mu nakonec i podařilo. Švýcarský útočník hokejistů San Jose Timo Meier přistrčil puk rukavicí svému spoluhráči Gustavu Nyquistovi, a protože se nehrálo v obranném pásmu Žraloků, rozhodčí měli hru přerušit a odpískat přihrávku rukou. Jenže tak nepochopitelně neučinili, Nyquist okamžitě nahrál Eriku Karlssonovi, jenž tak v šesté minutě prodloužení třetího finále Západní konference NHL proti St. Louis rozhodl o výhře svého týmu 5:4, díky které celkově vedou Sharks 2:1 na zápasy.

 

Jeff Roberson, ČTK/AP

Pochopitelně s nimi cloumal vztek a frustrace. Gólman Bluesmanů Jordan Binnington i kapitán týmu Alex Pietrangelo okamžitě vyrazili ke čtyřem arbitrům a snažili se je přesvědčit, že branku kvůli porušení pravidel v žádném případě nemůžou uznat.

Ani jeden z arbitrů si ale nedovolené hry nevšiml a podle pravidel si přihrávku rukou nemohli jít ověřit ani k videu.

„Nedostal jsem od rozhodčích normální vysvětlení. Takže se mi zdá, že pro každý tým platí jiná pravidla," kroutil hlavou Pietrangelo. „Jsem si jistý, že až se na to rozhodčí podívají, moc se nevyspí. To je všechno, co k tomu řeknu," dodal devětadvacetiletý kanadský obránce.

„Meier zahrál rukou. Štve mě to, ale musíme to hodit za hlavu. Vyspíme se z toho, vrátíme se s úsměvem na tváři a nastavíme se tak, abychom zase hráli svou hru," volil smířlivější tón dvougólový střelec St. Louis v zápase David Perron.

Do vedení NHL se kvůli pochybení sudích opřel bývalý vynikající útočník Martin St. Louis. „NHL, musíte vyřešit, jak dělat správná rozhodnutí. Vždyť jde o Stanley Cup. Máte video a zabralo by dvacet vteřin udělat správné rozhodnutí. Byl to skvělý zápas a neměl by být rozhodnut takhle. Každý gól by měl být přezkoumaný u videa," míní St. Louis.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL 2021/22

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..