Živě

NHL uvažuje o možném rozšíření použití videa

28. května 2019 09:52

Hokejová NHL zváží možné rozšíření použití videa v zápasech. O jeho případném větším zapojení budou diskutovat zástupci ligy a generální manažeři klubů na červnovém společném zasedání. Komisionář NHL Gary Bettman to řekl před úvodním zápasem finále Stanleyova poháru v Bostonu.

 

Bruce Bennett, ČTK/AP

"Je zřejmé, že to, co momentálně děláme, nemusí stačit," řekl Bettman. "Pokud máme rozšířit využití videa, a my tuto možnost budeme zvažovat, musíme najít rovnováhu mezi tím, jak často ho používat a nenarušit přitom plynulost, tempo a vzrušení ze hry," dodal.

V současné době se v NHL může použít videorozhodčí jen k potvrzení platnosti gólů, při možném ofsajdu a k posouzení zákroků na gólmana. Konzultaci s videem mohou doporučit videorozhodčí v centrále v Torontu, vyžádat si ji mohou sudí na ledě nebo trenéři.

Diskusi vyvolalo mimo jiné několik sporných situací z letošního play off. San Jose například vyhrálo třetí zápas finále Západní konference se St. Louis v prodloužení poté, co rozhodčí přehlédli před rozhodujícím gólem přihrávku rukou. Sporné bylo například i vyloučení v sedmém zápase série San Jose s Vegas.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..