Pastrňák je výjimečný hráč, moc ho obdivuji, nešetří legendární Gretzky chválou na adresu českého hokejisty

St. Louis/Praha

Jeden z největších hráčů historie hokeje je velkým fanouškem Davida Pastrňáka! Hostem televizního studia NBC pro čtvrtý zápas finálové série nebyl nikdo jiný než legendární Wayne Gretzky. Během přestávky přišla řeč na českého Medvěda. A osmapadesátiletý Kanaďan slovy chvály na jeho adresu rozhodně nešetřil. St. Louis zvítězilo na domácím ledě 4:2 a srovnalo stav série na 2:2. Pastrňák ani Krejčí nebodovali.

Centr St. Louis Blues Ryan O'Reilly svádí souboj o puk s pravým křídelníkem Bostonu Bruins Davidem Pastrňákem během čtvrtého zápasu finálové série NHL.

Probíhala přestávka po úvodním dějství čtvrtého zápasu bitvy o Stanley Cup a televize NBC měla ve studiu jako hosta nejproduktivnějšího hokejistu historie NHL Wayna Gretzkyho. Když přišla řeč na havířovského rodáka, čtyřnásobný držitel Stanleyova poháru s Edmontonem se s chválou nedržel zrovna při zemi.

„Moc ho obdivuji, je zábava ho sledovat," řekl na adresu českého chasníka muž přezdívaný „The Great One". „Miluji jeho hru, to z něj v mých očích dělá výjimečného hráče," pokračoval Gretzky, který v ročníku 1995/96 odehrál 31 zápasů za Blues.

Třiadvacetiletý Pastrňák válí ve své páté sezoně v NHL. V 320 utkáních nasbíral 284 kanadských bodů. Jen pro představu, jakou váhu mají slova legendárního Kanaďana. Rekordman NHL Gretzky má na kontě 1487 zápasů, v nichž si připsal nepřekonatelných 2857 bodů.

Finále mezi Bruins a St. Louis se přesunuje zpět do Bostonu. Pátý zápas je na programu ve čtvrtek a jeho vítěz se přiblíží na krok k zisku Stanley Cupu. David Krejčí v sérii zatím nebodoval, Pastrňák zaznamenal gól a nahrávku.