Živě

Klidně ať sněží, u toho musíme být. V St. Louis zase vládlo hokejové šílenství

16. června 2019 20:22 - St. Louis/Praha

Hokejové šílenství přivedlo do ulic St. Louis statisíce fanoušků. Každý chtěl vidět své miláčky z týmu Blues, kteří před pár dny vyhráli na ledě Bostonu poprvé v historii klubu slavný Stanley Cup. Hokejisté se rozhodli úspěch oslavit s fanoušky, když s trofejí projeli městem. A nadšení bylo obrovské.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

Fanoušci se do St. Louis sjížděli z širokého okolí. Někteří byli ve městě o pěkných pár hodin dřív, aby měli co nejlepší místa. „Už jsem sedmatřicet hodin nespal, ale na tuhle chvíli jsem čekal 49 let," svěřoval se fanoušek Deal, jenž na slávu vyrazil se svou ženou.

Chybět nemohla ani fanynka Elaine Collinsová, která sledovala slávu z Market Street. „Bylo to vůbec neuvěřitelné," hlásila nadšeně. Na sobě přitom měla dres z poloviny devadesátých let. „Sleduji Blues léta, měli jsme řadu neuvěřitelných hráčů, ale úspěch pořád chyběl. A teď to přišlo," smála se.

S hokejisty Blues slavily v dešti v St. Louis stovky tisíc lidí

Fanoušci slavili na každém metru, fotili se s týmem i trofejí. „Fandím Blues od svých šesti let, ať se jim daří, nebo nedaří. Jejich zápasy si nenechám ujít," dušoval se fanda. „Když jsme získali Stanley Cup, byla to opravdová euforie. To nejde popsat slovy. Kdo tohle nezažil, nemůže vědět, jak jsme se cítili," hlásil.

Předpovědi počasí sice napovídaly, že slávu může narušit déšť, ale to fandy neodradilo. „Bylo mi to úplně jedno, klidně mohlo sněžit. Stejně bych řekl, jdeme," neskrývali John a Susan Kistlerovi ze St. Louis. „Na Blues chodím od roku 1975, kdy mě táta poprvé vzal na hokej," dodal Kistler.

rjm, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..