Rubriky:

NHL

Živě

Yzerman po návratu do Detroitu překvapil hned na draftu. Navzdory prognózám ukázal na německého mladíka

22. června 2019 08:03 - Vancouver

Legendární centr Steve Yzerman, který strávil v Detroitu všech svých 22 sezon v NHL a vyhrál s ním třikrát Stanleyův pohár, se vrátil do svého hokejového domova. V dubnu na pozici generálního manažera vystřídal Kena Hollanda a hned na začátku svého nového angažmá na sebe upozornil zajímavým tahem. Rudá křídla dostala pro letošní draft možnost volit už jako šestá v pořadí. 54letý funkcionář přišel na pódium, s rukama v kapsách se postavil k mikrofonu a pronesl. „Jako šestou volbu draftu si Detroit Red Wings vybral z Manheimu Moritze Seidera."

 

JONATHAN HAYWARD, ČTK/AP

Halou ve Vancouveru to jen zahučelo, zatímco v záběru kamery už figuroval viditelně překvapený německý mladík. „V žádném z žebříčků vydaných před draftem jsem nefiguroval tak vysoko," potvrdil.

V jeho případě se příliš nepočítalo s tím, že by se umístil v první desítce. „Čekal bych někde mezi 15. a 20. místem," přiznal sám ofenzivní bek před zámořskými novináři.

„Myslíme, že má skvělý cit pro hru, je hodně vysoký (pozn. 190 cm) a je opravdu dobrý bruslař," vysvětloval Yzerman, proč jeho klub sáhl právě po Seiderovi.

Nový detroitský boss také přiznal, že chtěl vyměnit šestou volbu draftu za pozdější výběr s další kompenzací, protože od začátku měl vytipovaného Seidera a počítal s tím, že jiné kluby o něho nebudou projevovat takový zájem.

Hráče měl na očích také trenér Rudých křídel Jeff Blashill, který na mistrovství světa vedl výběr Spojených států, zatímco Seider odehrál šest utkání za Německo, v nichž vstřelil dvě branky.

O tom, že dospělý hokej už zvládá bez problémů, svědčí také sezona strávená v ligovém Adleru Mannheim.

Pro německý hokej je Seiderovo umístění obzvlášť velkým úspěchem. Výše draftovanými hokejisty z Německa dosud jsou jen Leon Draisaitl v roce 2014 a Orest Romashyna roku 1963, oba byli shodně zvoleni jako třetí. Romashyna se paradoxně nikdy neprosadil do profesionálního hokeje.

Nejlépe draftovaným hokejistou narozeným v Německu zůstává Dany Heatley, který v roce 2000 zamířil jako číslo dvě do Atlanty, avšak na reprezentační úrovni hrál za Kanadu, rodnou vlast svého otce. Po matce však má i německé občanství.

dh, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..