Rubriky:

NHL

Kdybych hrál dobře, neměli byste Ovečkina, vzkazuje Jágr. Takže, rádo se stalo

12. července 2019 11:16 - Praha

Ve čtvrtek uplynulo přesně osmnáct roků od chvíle, kdy se hokejový Pittsburgh po jedenácti letech rozloučil se svým kapitánem Jaromírem Jágrem a dvojnásobného vítěze Stanley Cupu vyměnil do Washingtonu. Angažmá u Capitals ale kladenskému odchovanci nevyšlo úplně podle představ. Přestože Jágr s Washingtonem tehdy podepsal sedmiletý kontrakt, už během třetí sezony jej klub vyměnil do NY Rangers. Sedmačtyřicetiletá legenda se nyní ke svému angažmá u Caps vrátila a poslala jejich fanouškům vzkaz.

 

Profimedia.cz

Washingtonu se tehdy v sezoně 2003/04 nedařilo, v tabulce Jihovýchodní divize se nacházel na posledním místě a vlastník klubu Ted Leonsis (Washington mu patří i nyní) s tehdejším generálním manažerem Georgem McPheem se rozhodli zbavit nákladných hráčů jakými byli Jágr nebo Švéd Michael Nylander, a začít budovat nový tým postavený na mladších hráčích.

„Fanoušci Capitals. Sorry, že to nedopadlo (dobře), ale snažil jsem se dělat maximum. Po osmnácti letech bychom se na to měli koukat z pozitivní stránky," píše Jágr v angličtině příznivcům Washingtonu a vzpomíná na leden 2004, kdy se stěhoval do Rangers.

Opačným směrem putoval útočník Anson Carter, Washington se navíc zavázal, že v následujících čtyřech letech, v nichž ještě Jágrovi běžel kontrakt, bude hradit polovinu z celkové částky na 40 milionů dolarů.

„Kdybych (ve Washingtonu) hrál velmi dobře, nikdy byste neměli šanci draftovat Oviho. A předminulou sezonu byste pravděpodobně nevyhráli Stanley Cup. Takže, rádo se stalo," pokračoval Jágr a přidal smajlíka. Právě po ročníku 203/04, kdy Jágr Capitals opustil, si Washington vybral jako jedničku draftu nadějného Alexandra Ovečkina, kolem kterého začal stavět mužstvo a ruský kanonýr je hlavní tváří klubu i po patnácti letech.

Útočník Jaromír Jágr z New Yorku Rangers a forvard Washingtonu Alexandr Ovečkin na snímku z roku 2007.

Profimedia.cz

I tak ale Jágr nemá pocit, že by jeho dva a půl roku ve Washingtonu bylo nevydařenou kapitolou jeho bohaté kariéry. „Má první sezóna za Caps prý byla hrozná, ale i tak jsem byl pátý v bodování, a to jsem vynechal 13 utkání," připomíná Jágr už v češtině, že v 69 zápasech posbíral 79 kanadských bodů. Lepší v celé soutěže tehdy byli jen Jarome Iginla, Markus Naslund, Todd Bertuzzi a Mats Sundin.

„Nevím no, chvála je příjemná, kritika potřebná," zakončil svůj příspěvek současný majitel a útočník kladenských Rytířů.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..