Rubriky:

NHL

Pozoruhodné, co pořád dokážou! Kdo inspiruje jednoho z nejlepších hokejistů současnosti?

19. července 2019 10:00 - Praha

Dlouhodobě je považován za jednoho z nejlepších hokejistů současnosti. Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby se chystá už na svou patnáctou sezonu v NHL a přiznává, že se před jejím startem inspiruje jinými hvězdnými sportovci, kteří i v pokročilém věku stále dokážou hrát na nejvyšší úrovni.

 

Profimedia.cz

Jen málo hokejistů dokázalo tolik co Crosby, který za necelý týden oslaví dvaatřicáté narozeniny. Kanadský útočník má ve své sbírce dvě zlata z olympijských her, je mistrem světa a zároveň trojnásobným vítězem Stanley Cupu. Do toho spousta individuálních ocenění; včetně dvou Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče sezony NHL či dvou Hart Trophy pro nejužitečnějšího hokejistu ročníku.

Přesto se nadále touží zlepšovat, proto si bere příklad z osobností z jiných sportů, které si dlouhodobě drží vysokou výkonnost. Tím prvním je brzy dvaačtyřicetiletý hráč amerického fotbalu Tom Brady, který v únoru získal s New England Patriots v NFL rekordní šestý Super Bowl.

Roger Federer na letošním Wimbledonu.

Andrew Couldridge, Reuters

Druhým Crosbyho vzorem je pak švýcarský tenista Roger Federer, jenž v neděli v sedmatřiceti letech nakonec neúspěšně bojoval ve finále Wimbledonu proti Novaku Djokovičovi o svůj 21. grandslamový titul.

„Vidět, co pořád dokážou, je pozoruhodné. Hrozně rád jsem už jenom svědkem takových věcí. Neporovnávám se s nimi, protože mají svoji vlastní soutěž. Myslím si ale, že jako sportovec se máte snažit od takových osobností učit. Jsou totiž inspirující," prohlásil Crosby pro The Athletic.

Od Federera s Bradym se chce přiučit především jejich mentalitě a schopnosti měnit se s přibývajícími roky. „Hra okolo vás se mění a v některých věcech se musíte přizpůsobovat. Ale detaily, jako pracovní morálka nebo příprava, zůstávají pořád stejné," uvědomuje si Crosby.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..