Rubriky:

NHL

Před čtyřmi roky byl šestkou draftu NHL. Teď prý Zacha opouští New Jersey a míří do Omsku

9. září 2019 16:21 - Praha
(Aktualizováno: 9. září 2019 19:50)

V Rusku to mají za hotovou věc a že opravdu nejde o novinářskou kachnu, potvrzují i spekulace v zámoří. Dvaadvacetiletý český hokejový útočník Pavel Zacha podle serveru sport-express.ru končí v NHL v New Jersey a míří do Kontinentální ligy do Omsku, s nímž podepsal smlouvu na jednu sezonu. V létě už vyměnilo NHL za KHL šest Čechů.

 

Profimedia.cz

Zacha, jehož si Devils vybrali v draftu NHL v roce 2015 jako celkově šestého v pořadí, zatím nedokázal naplno rozvinout svůj potenciál. V uplynulé sezoně zaznamenal v 61 zápasech 13 gólů a 12 asistencí. Celkově v nejlepší hokejové soutěži světa odehrál 201 duelů s bilancí 29 branek 47 přihrávek.

Odchod do Omsku by však neznamenal jeho definitivní konec v NHL. V zámoří totiž uvádějí, že smlouva bude obsahovat klauzuli o možném návratu do NHL, kde na Zachu New Jersey stále vlastní práva.

Generální manažer New Jersey Ray Shero navíc uvedl, že o možnosti Zachova odchodu do KHL ví, ale stále doufá, že se dohodnou na nové smlouvě. "Jeho agent mi o tom (o možném podpisu v KHL) před pár dny říkal, ale jsem optimista, že se do začátku tréninkového kempu domluvíme," sdělil Shero zámořským médiím.

Se Zachou stále počítá, ale dodal: "Jestli je KHL cesta, které dá přednost, pak bude mít zpět do NHL daleko."

Zacha by nebyl prvním českým hráčem, který během letošního léta vymění NHL za KHL. Už před ním zamířili do Čeljabinsku útočníci Tomáš Hyka s Lukášem Sedlákem, Čerepovec posílil obránce Libor Šulák, zadák Andrej Šustr se upsal Kunlunu, bek Jakub Jeřábek se vrátil do Podolsku a útočník Dmitrij Jaškin posílil Dynamo Moskva.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..