Rubriky:

NHL

Hrůzný pohled! Český obránce opustil led na nosítkách

4. října 2019 09:09 - Dallas/Praha

Nešťastný úvod! Roman Polák nedohrál hned svůj první zápas nového ročníku NHL. Obránce hokejistů Dallasu narazil v průběhu druhé třetiny utkání s Bostonem hlavou a ramenem do mantinelu a z ledu ho museli odvézt na nosítkách. Byl okamžitě převezen do nemocnice, první zprávy lékařů jsou naštěstí pozitivní.

 

Brandon Wade, ČTK/AP

Polák narazil do hrazení poté, co chtěl v rohu kluziště dohrát Chrise Wagnera, který se mu vyhnul. Třiatřicetiletý rodák z Ostravy zůstal chvíli ležet čelem k ledu a moc se nehýbal. Hrací plochu opustil na nosítkách a byl převezen do nemocnice na vyšetření.

"Dobrá zpráva je, že Roman hýbe všemi končetinami," oddechl si trenér Dallasu Jim Montgomerry. "Slyšeli jsme, že se cítí v nemocnici dobře, ale výsledky ještě nemáme. Doufáme, že bude brzy v pořádku a možná ho za pár dní znovu uvidíme na ledě," dodal.

Dallas nakonec doma Bostonu podlehl 1:2.

České manévry v NHL! Palát s Nečasem jsou největšími hvězdami, Mrázek vychytal nájezdy

Incident měl navíc kontroverzní dohru. Komentátor Bruins Jack Edwards jej popsal jako "bad hockey karma" v souvislosti s Polákovou pověstí nesmlouvavého tvrďáka. A to v momentě, kdy český zadák ležel nehybně na ledě.

Hráčův agent Allan Walsh později na svém twitterovém účtu označil Edwardsovo vyjádření za skandální a hlasatele Bostonu nazval "sráčem".

mm, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..