Carolina - Chicago 4:0Mrázek vychytal druhou nulu v sezoně, Pastrňák upevnil vedení mezi střelci. Zářil také Voráček

Raleigh

Český brankář Petr Mrázek vychytal druhým čistým kontem v sezoně Carolině v dnešním domácím utkání NHL výhru nad hokejisty Chicaga 4:0. Úspěšný večer však prožili i další Češi. Jakub Voráček se podílel třemi body na divokém vítězství Philadelphie 7:4. David Pastrňák přidal další gól, navíc v repríze loňského finále pomohl srazit St. Louis. Nahrávkou se připomněl také Ondřej Palát a v brance se dařilo Davidu Rittichovi, ač nakonec jeho Calgary podlehlo v prodloužení Winnipegu 1:2.

Brankář Caroliny Hurricanes Petr Mrázek si v utkání NHL proti Chicagu Blackhawks připsal čisté konto.

Hurricanes zabrali po třech porážkách za sebou. Sedmadvacetiletý vítkovický odchovanec si připsal 32 úspěšných zákroků a zaznamenal ve 230. utkání v NHL jubilejní 20. nulu v kariéře. Za svůj výkon byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Mrázek po počátečním pravidelném střídání s Jamesem Reimerem nastoupil v brankovišti Hurricanes potřetí za sebou. V sedmém vystoupení v ročníku se dočkal svého pátého vítězství. Čisté konto vychytal také v úterý 15. října, kdy pomohl 31 zásahy k výhře v Los Angeles 2:0.

Minulý týden v pátek Mrázek v Anaheimu po čtyřech inkasovaných gólech za stavu 0:4 po druhé třetině střídal a Carolina nakonec prohrála 2:4. Ve čtvrtek nezabránil bývalý gólman Detroitu a Philadelphie prohře v Columbusu 3:4 v prodloužení.

Při návratu domů po sérii čtyř utkání Caroliny venku si ale Mrázek vychutnal další podařený večer jako v úvodu sezony. Hurricanes dostal do vedení v páté minutě v přesilové hře Andrej Svečnikov a 46 sekund před koncem druhé třetiny zvýšil Nino Niederreiter. Ve 44. minutě využil další přesilovku Jordan Staal a 71 vteřin před koncem se prosadil podruhé Svečnikov.

V souboji čtyř českých hokejistů se spolu s Mrázkem radoval z výhry Martin Nečas. Útočníci Blackhawks David Kämpf a Dominik Kubalík museli strávit už čtvrtou prohru za sebou.

David Pastrňák neubírá v nastoleném střeleckém tampu. Tentokrát  jeho gól chutnal ještě dvakrát více. Byl vítězný a navíc díky němu dokázali Medvědi skolit svého finálového přemožitele z loňského finále Stanley Cupu a to dost jednoznačně 3:0.

Český útočník se prosadil v úvodní části hry, když se v přesilovce prezentoval tvrdou ranou, která propadla za záda hrdiny loňského play off Jordana Binningtona. Třiadvacetiletý havířovský rodák si tak připsal už 11. branku v sezoně a dál vévodí statistikám kanonýrů zámořské soutěže.

Pastrňákův počin pak ještě napodobili mladý Anders Bjork a do prázdně branky také Brandon Carlo. Medvědi tak dokráčeli k vítězství 3:0. Velkou zásluhu na tom měl také brankář Bostonu Tukka Rask, jenž zneškodnil 26 střel soupeře a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Voráčkovi to proti Columbusu lepilo

Dařilo se také českému démonovi z Philadephie Jakubovi Voráčkovi. Domácí Flyers porazili v hodně divokém utkání Columbus 7:4 a to především díky skvěle zvládnuté poslední části hry, kterou vyhráli 5:1. Český forvard se ale blýskl už i v předchozím průběhu utkání.

V patnácté minutě střetnutí načal statistiky zápasu brankou z těžkého úhlu, kterou trochu překvapil finského brankáře Columbusu Joonase Korpisala. Tímhle gólem však třicetiletý kladenský odchovanec spíše nastartoval střeleckou potenci Blue Jackets, kteří do začátku třetí třetiny otočili na 2:4.

To ale zdaleka nebylo vše, chystala se totiž závěrečná smršť domácích, kteří předvedli parádní 3. třetinu. Pálili v rovnovážném stavu hráčů v poli, v oslabení, dokonce i do prázdné branky a naprosto rozebrali Modrokabátníky. Střelecké pokusy v závěrečné třetině - 17:5! To hovoří za vše....

Gólman Calgary David Rittich rozhodně neprožil špatný večer, ač svému celku k výhře nakonec nepomohl. V utkání na hřišti Winnipegu se dařilo i jeho protějšku v domácí brance Connorovi Hellebuyckovi a tak byl k vidění zápas, ve kterém měli hlavní roli právě strážci obou svatyní.

Brankář Jets pochytal nakonec 29 střel, česká jednička Calgary dokonce 43! Winnipeg uspěl nakonec až v prodloužení, kdy branku na konečných 2:1 vstřelil Bryan Little. Utkání se odehrálo na otevřeném stadionu Mosaic, s kapacitou více než 33 tisíc lidí a bylo rozhodně nevšedním zážitkem sobotní noci v NHL.

Pavel Francouz statisticky tak úspěšný jako jeho český kolega z Calgary nebyl. Ve svém třetím vystoupení v ročníku poprvé prohrál. Jeho Colorado nestačilo na Anaheim a Francouz inkasoval z 27 střel hned 5 gólů.  Konečný výsledek vypadal z pohledu domácích nakonec hodně nelichotivě - 2:5.

Poslední českou stopou byla asistence Ondřeje Paláta, kterou vybídl ke skŕování Stevena Stamkose. Tampa v duelu s Nashvillem však nakonec brala jenom jeden bodík, v prodloužení o výhře Predátorů totiž rozhodl obránce Ryan Ellis.

Výsledky NHL:
Carolina - Chicago 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 5. a 59. A. Svečnikov, 40. Niederreiter, 44. J. Staal. Střely na branku: 31:32. Diváci: 15 738. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas a z 32 střel neinkasoval. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. A. Svečnikov, 3. Niederreiter (všichni Carolina)
Boston - St. Louis 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 15. Pastrňák, 30. Bjork, 60. Carlo. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17 193. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Pastrňák, 3. Chára (všichni Boston)
Montreal - Toronto 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Branky: 13. a 48. Drouin, 8. Gallagher, 41. Armia, 52. Suzuki - 20. Muzzin, 26. A. Johnsson. Střely na branku: 38:31. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Drouin, 2. Armia, 3. Gallagher (všichni Montreal)
Tampa Bay - Nashville 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 21. Stamkos (Palát), 30. T. Johnson - 15. Järnkrok, 55. Josi, 64. Ellis. Střely na branku: 30:40. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Josi (oba Nashville), 3. Stamkos (Tampa Bay)
Philadelphia - Columbus 7:4 (1:1, 1:2, 5:1)
Branky: 38. a 53. J. Van Riemsdyk (na obě Voráček), 15. Voráček, 51. Gostisbehere, 55. K. Hayes, 59. Raffl, 60. Konecny - 18. a 39. Jenner, 23. Dubois, 43. J. Anderson. Střely na branku: 46:26. Diváci: 17 840. Hvězdy zápasu: 1. J. Van Riemsdyk, 2. K. Hayes, 3. Voráček (všichni Philadelphia)
Dallas - Pittsburgh 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 48. Kahun, 50. Rust, 59. B. Tanev. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Murray, 2. Rust, 3. Kahun (všichni Pittsburgh)
Minnesota - Los Angeles 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 6. Mayhew, 38. E. Staal, 41. Eriksson Ek, 47. Koivu, 53. Spurgeon - 25. B. Hutton. Střely na branku: 27:31. Diváci: 19320. Hvězdy zápasu: 1. Dumba, 2. Stalock, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota)
Colorado - Anaheim 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 26. Donskoi, 42. MacKinnon - 1. Henrique, 13. Rowney, 29. Getzlaf, 47. Comtois, 58. Silfverberg. Střely na branku: 37:27. Pavel Francouz odchytal za Colorado 59:08 minuty, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 84,62 procenta. Diváci: 18 039. Hvězdy zápasu: 1. R. Miller, 2. H. Lindholm (oba Anaheim), 3. MacKinnon (Colorado)
Winnipeg - Calgary 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 56. Morrissey, 64. Little - 35. E. Lindholm. Střely na branku: 45:30. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dvě branky z 45 střel a úspěšnost zásahů měl 95,56 procenta. Diváci: 33.518, hráno pod širým nebem na Mosaic Stadium v Regině. Hvězdy zápasu: 1. Little (Winnipeg), 2. Rittich (Calgary), 3. Morrissey (Winnipeg).