Rubriky:

NHL

Za likvidační faul vyfasoval Foligno stop na tři zápasy!

12. listopadu 2019 10:52 - New York/Praha

Zkušený útočník Columbusu Nick Foligno bude v NHL pykat za ošklivý faul loktem, kterým v sobotu na ledě Colorada poslal k zemi Pierra-Edouarda Bellemarea z týmu Avalanche. Dvaatřicetiletého Foligna, který ve slavné lize odehrál skoro devět stovek zápasů, čeká po hrubém zákroku vynucená pauza na tři utkání.

 

Jack Dempsey, ČTK/AP

Foligno trefil protivníka loktem do hlavy ve středním pásmu poté, co Bellemare odehrál puk. Po ostrém střetu zůstal otřesený hokejista Avalanche chvíli ležet na ledové ploše, kvůli zranění duel nedohrál. Hříšník Foligno vyfasoval trest a musel rovněž ze hry.

Zákrok vypadal hrozivě, zdálo se, že Foligno chtěl soupeře trefit. Hokejista se však dušoval, že to tak nebylo. "Nejdřív jsem vůbec nevěděl, že jsem ho do hlavy zasáhl," uvedl nejprve pro média a snažil se obhájit. "Rozhodně nebylo úmyslem ho trefit takhle. Seběhlo se to hrozně rychle... On se nějak otočil a odehrál puk. Bylo mi zle z toho, když jsem pak viděl, že jsem ho trefil do hlavy. Bylo to nešťastné a já jen doufám, že bude v pořádku," doplnil útočník.

Trestu však neunikl a musí vynechat dva duely proti Montrealu a jeden proti obhájcům Stanley Cupu ze St. Louis. V této sezoně zatím Foligno nastoupil k 17 utkáním a do statistik zaknihoval jednu branku a šest gólových přihrávek.

rjm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..