Carolina - Minnesota 6:2Další perfektní noc českých gólmanů, branka Hronka na výhru nestačila

pan,novSport.cz

Skvělé představení předvedli v sobotním programu hokejové NHL čeští brankáři. Petr Mrázek pomohl Carolině 22 úspěšnými zákroky k přesvědčivé výhře nad Minnesotou, Pavel Francouz zase vystřídal zraněného Grubauera a gól za více než 42 minut nepustil. Filip Hronek se připomněl trefou v zápase s Detroitem. Na výhru to ale trápícím se Rudým křídlům nestačilo. V bitce se po včerejší Gudasově vložce objevil i méně častý zápasník Jakub Voráček...

Pavel Francouz (v brance) společně s obránci Colorada sledují bostonského Jakea DeBruska (74) v předbrankovém prostoru během utkání NHL.

Petr Mrázek podává kvalitní výkony, na které navázal i v duelu s Minnesotou. Jeho tým sice brzy prohrával po zásahu Ryana Donata, dokázal se však rychle oklepat, jednoznačně převzal otěže zápasu do svých rukou, a ještě v první třetině brankami Lucase Wallmarka a Alexandra Svečnikova duel otočil.

Pak už přišel čas finské hvězdy Hurikánů. Sebastian Aho proměnil zbývající část zápasu ve svojí "One man show" a třemi brankami a dalšími dvěma asistencemi pohodlně režíroval vítězství Caroliny. A že to byl perfektní finský večer, potvrdí určitě i Teuvo Teravainen, který zůstal jen v mírném stínu za svým krajanem a třemi přihrávkami si při výhře 6:2 vysloužil post druhé hvězdy utkání.

Pavel Francouz sice nedostal v brance Colorada příležitost hned od začátku, do branky se však dostal asi rychleji než předpokládal. Zraněného německého parťáka Philippa Grubauera střídal už před koncem první části hry.

Francouz prožívá v NHL zatím své nejlepší období zámořské štace a pohodu přenesl i do zbytku zápasu v Bostonu. Vůbec mu nevadilo, že proti němu stojí nejlepší střelec NHL a další smečka zkušených borců. Pochytal všech 16 střel a mohl také pochválit své spoluhráče, kteří byli hodně produktivní, když z dvaceti pokusů vytěžili rovnou 4 branky. České duo ve službách Bruins se tentokrát při prohře 1:4 neprosadilo...

"Spoluhráči mi hodně pomohli. Bylo potěšením za nimi chytat," podotkl Francouz v pozápasovém rozhovoru.

Tragický Detroit nezabodoval ani proti Pittsburghu. Gól útěchy vstřelil ofenzivní český bek Filip Hronek, který ve druhé třetině dobře doplnil domácí útok a jednoduchou brankou snižoval na 2:4. Co to bylo ale nejhoršímu týmu celé soutěže platné, když pětkrát inkasoval a znovu prohrál... Celkové skóre týmu z města motorů je doslova žalostné - 66:124.

Nashville neprožívá úplně ideální období, na slabé New Jersey však dokázal vyzrát a to hlavně díky produktivnímu útoku. Body si rozdělilo při výhře 6:4 hned 12 hráčů! Za hosty si jednu asistenci připsal také český forvard Pavel Zacha, jenž asistoval u gólu Jespera Bratta.

Tampa v domácím zápase znemožnila San Jose poměrem 7:1. Překvapivými hrdiny zápasu byli dva nenápadní borci ze čtvrté pětky domácího celku. Carter Verhaege měl v utkání bilanci 1+2, jeho o něco známější kolega Alexander Killorn dokonce součet 1+3.

Philadelphia vstoupila do utkání s Ottawou výborně, když ji do vedení poslal už po 105 sekundách hry Konecny. Hosté však dokázali bleskově odpovědět. V páté minutě se o vyrovnávací trefu postaral Tkachuk, domácí však přesto šli do kabin s těsným vedením. O necelé dvě minuty později totiž překonal Andersona Gostisbehere a zajistil Letcům vedení 2:1.

I na druhý gól Flyers našli však Senátoři odpověď. V 34. minutě vyrovnal dokonce ve vlastním oslabení Cuclair. Philadelphia si vzala vedení zpět v 44. minutě díky trefě Provorovova ani to však nebyl gól vítězný. Pět minut před závěrečnou sirénou vyrovnal na 3:3 Laughton.

Uplynulo však pouhých jedenáct sekund a Laughton počtvrté překonal Andersona a zajistil tak domácím vydřenou výhru 4:3. Český útočník ve službách Letců Jakub Voráček se do statistik nezapsal, upozornil však na sebe bitkou s Nickem Paulem.

Výsledky NHL:
Philadelphia - Ottawa 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 2. Konecny, 7. Gostisbehere, 44. Provorov, 56. Laughton - 34. a 55. Duclair, 5. B. Tkachuk. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18 031. Hvězdy zápasu: 1. Laughton (Philadelphia), 2. Duclair (Ottawa), 3. Provorov (Philadelphia)
Vancouver - Buffalo 6:5 v prodl. (1:0, 2:3, 2:2 - 1:0)
Branky: 13. a 38. Leivo, 24. a 51. Roussel, 45. Myers, 64. J.T. Miller - 26. Okposo, 27. S. Reinhart, 40. Olofsson, 53. Girgensons, 60. M. Johansson. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18 871. Hvězdy zápasu: 1. Roussel (Vancouver), 2. Eichel (Buffalo), 3. Leivo (Vancouver)
Boston - Colorado 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Wagner - 18. Ničuškin, 30. Cole, 39. Burakovsky, 60. Landeskog. Střely na branku: 20:20. Pavel Francouz odchytal za Colorado 42:35 minuty a z 16 střel neinkasoval. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Donskoi (oba Colorado), 3. Wagner (Boston)
Detroit - Pittsburgh 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
Branky: 27. Fabbri, 53. Hronek, 57. D. Larkin - 6. Guentzel, 18. Ruhwedel, 31. Malkin, 42. Kahun, 60. Marino. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Guentzel (oba Pittsburgh), 3. D. Larkin (Detroit)
Tampa Bay - San Jose 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)
Branky: 4. a 44. T. Johnson, 40. a 56. Stamkos, 33. Killorn, 41. Hedman, 60. Verhaeghe - 55. Vlasic. Střely na branku: 38:38. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Killorn, 2. Stamkos, 3. Verhaeghe (všichni Tampa Bay)
Florida - Columbus 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 1. Dadonov, 29. J. Brown, 47. Connolly, 58. Hoffman - 51. Gavrikov. Střely na branku: 27:34. Diváci: 11 640. Hvězdy zápasu: 1. J. Brown, 2. Bobrovskij, 3. Barkov (všichni Florida)
Carolina - Minnesota 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky: 25., 36. a 59. Aho, 9. Wallmark, 16. A. Svečnikov, 53. Edmundson - 3. Donato, 30. Zuccarello. Střely na branku: 40:24. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Diváci: 18 680. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. T. Teräväinen, 3. Wallmark (všichni Carolina)
St. Louis - Toronto 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)
Branky: 5. Barbašev, 43. Perron - 3. a 10. Hyman, 7. a 30. Matthews, 13. Spezza. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Hyman, 3. Andersen (všichni Toronto)
Nashville - New Jersey 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)
Branky: 1. Carr, 3. Fabbro, 26. Trenin, 28. F. Forsberg, 46. Bonino, 53. Grimaldi - 3. Bratt (Zacha), 4. Zajac, 34. Palmieri, 52. Hall. Střely na branku: 37:33. Diváci: 17 418. Hvězdy zápasu: 1. Grimaldi, 2. Bonino, 3. Fabbro (všichni Nashville)
Dallas - NY Islanders 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 12. Cogliano, 17. Radulov, 24. Gurjanov - 56. Barzal. Střely na branku: 37:35. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Radulov, 2. Bishop, 3. Cogliano (všichni Dallas)
Calgary - Los Angeles 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 19. Lucic, 24. Rinaldo, 32. Monahan, 42. Dube - 12. Kopitar, 15. Doughty, 46. Roy. Střely na branku: 30:33. Diváci: 19 080. Hvězdy zápasu: 1. Dube, 2. Lucic (oba Calgary), 3. Kopitar (Los Angeles)