Chicago - Arizona 3:4 SNKojoti uštvali Jestřáby, Kubalíkův gólový příspěvek nestačil

Smazali dvougólový deficit a nakonec slaví výhru 4:3 v samostatných nájezdech. Kdo? Hokejistům Arizony se v nedělním utkání NHL na ledě Chicaga podařil skvělý obrat a domácí nespasil od porážky ani gólový příspěvek českého útočníka Dominika Kubalíka, který v úvodní třetině svou sedmou trefou v sezoně zvýšil vedení Blackhawks na 3:1. Hosty nezastavil ani vynikající brankář Robin Lehner, který kryl v zápase 44 střel. Coyotes nakonec strhli vítězství na svoji stranu a uspěli ve třetím z posledních čtyř duelů.

Dominik Kubalík z Chicaga během utkání NHL.

Kubalík se prosadil v osmnácté minutě tečí střely Connora Murphyho a v tabulce střelců nováčků je na třetím místě. Arizona, která v utkání přestřílela Chicago 47:29, ale v prostřední třetině vyrovnala. Rozstřel rozhodl Connor Garland, který odstartoval obrat kontaktním gólem na 3:2.

"Byli jsme po první třetině v dobré pozici a zklamalo mě, co následovalo. Nehráli jsme od druhé třetiny dobře. Nedařily se nám akce, neudrželi jsme se v útočném pásmu. Bod máme díky Robinovi (brankáři Lehnerovi), který byl excelentní," konstatoval trenér Chicaga Jeremy Colliton.

Trenér Arizony Rick Tocchet prozradil, že o první přestávce promlouval svým svěřencům do duše. "Říkal jsem jim, že neprohráváme kvůli systému hry, ale že se někteří musejí zlepšit. To se v dalším průběhu utkání stalo," vysvětlil kouč. Coyotes jsou překvapením sezony, se 40 body vládnou spolu s Edmontonem Pacifické divizi.

Radim Šimek se vrátil do San Jose, aby podstoupil drobné ošetření menisku a týmu by měl scházet zhruba dva týdny. Sharks se tak přesunuli už bez českého obránce na Floridu, kde neodčinili den starou prohru 1:7 s Tampou Bay a podlehli 1:5. Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen domácí gólman Sergej Bobrovskij, který zneškodnil třicet střel.

"Jsem opět zklamaný, stejně jako po utkání v Tampě. Soupeř skóroval snad z první střely, brzy přidal druhý gól. Je těžké dohánět ztrátu, obzvláště venku a ve druhém utkání ve dvou dnech. Kluci bojovali, ale nestačilo to. Rozhodly výkony gólmanů a speciálních formací," uvedl trenér San Jose Peter DeBoer. Jeho svěřenci prohráli v prosinci všechny čtyři zápasy, Tomáš Hertl v nich nebodoval.

New York Rangers zvítězili ve Vegas 5:0. K výhře tým nasměrovala 12. minuta, v níž se prosadili během čtrnácti sekund Arťom Panarin a Chris Kreider. Rangers definitivně rozhodli v polovině utkání, kdy přidali další dvě slepené branky Jacob Trouba a Ryan Strome. Druhé čisté konto v sezoně uhájil Alexandar Georgijev, který kryl 38 střel.

"Prvních deset minut jsme hráli opravdu velmi dobře. Měli jsme šance, pokud bychom jednu dvě proměnili, byl by to úplně jiný zápas," řekl útočník Vegas Mark Stone. Domácí měli v úvodní třetině střeleckou převahu 17:7, přesto po ní prohrávali 0:2. "Je to vtipné. Někdy vyhrajete, i když si to nezasloužíte. Jindy zase prohrajete, i když jste lepší," dodal.

Buffalo sice ztratilo v Edmontonu ve druhé třetině dvoubrankový náskok, ale nakonec vyhrálo 3:2 v prodloužení. Zápas rozhodl Colin Miller v čase 61:13. Základem úspěchu bylo, že Sabres ubránili dva nejproduktivnější hráče soutěže Connora McDavida a Leona Draisaitla. Německý útočník ve třetí třetině mohl rozhodnout, ale jeho střelu zastavila za stavu 2:2 tyč.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Winnipeg - Anaheim 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 10. a 56. Scheifele, 39. Lowry - 10. Silfverberg, 49. D. Shore. Střely na branku: 33:33. Diváci: 15 325. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Scheifele, 3. Perreault (všichni Winnipeg).
Florida - San Jose 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 5. Yandle, 9. Barkov, 27. Matheson, 51. Connolly, 59. Vatrano - 11. Labanc. Střely na branku: 33:31. Diváci: 11 340. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Barkov, 3. Huberdeau (všichni Florida).
Chicago - Arizona 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 1. J. Toews, 9. DeBrincat, 18. Kubalík - 27. a rozhodující sam. nájezd Garland, 11. Fischer, 29. Söderberg. Střely na branku: 29:47. Diváci: 21 232. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg (Arizona), 2. J. Toews (Chicago), 3. Schmaltz (Arizona).
Vegas - New York Rangers 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky: 12. Panarin, 12. Kreider, 28. Trouba, 31. Fast, 56. Zibanejad. Střely na branku: 38:25. Diváci: 18 236. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Trouba, 3. R. Strome (všichni NY Rangers).
Edmonton - Buffalo 2:3 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 29. Sheahan, 36. Nygard - 5. Okposo, 11. J. Larsson, 62. C. Miller. Střely na branku: 28:22. Diváci: 17 227. Hvězdy zápasu: 1. Nurse (Edmonton), 2. Ullmark (Buffalo), 3. Nygard (Edmonton).