Carolina - Washington 3:4České góly rozhodly oba duely v NHL

Dallas

Pouze dvě utkání se hrála v noci na sobotu v rámci hokejové NHL. V obou se však dokázal střelecky prosadit český hokejista a pokaždé se jednalo o rozhodující branku. Radek Faksa přispěl Dallasu k výhře 4:1 nad Detroitem, gól Jakuba Vrány rozhodl o výhře Washingtonu 4:3 nad Carolinou, za níž si připsal asistenci Martin Nečas.

Jakub Vrána (vlevo) se raduje z gólu proti Carolině spolu s parťákem Jevgenijem Kuzněcovem.

Nepříliš šťastný zápas to byl pro brankáře Hurikánů Petra Mrázka, který inkasoval z 29 střel čtyřikrát včetně trefy Jakuba Vrány, jenž po Kuzněcovově přihrávce trefil původně tyč, od ní se však puk odrazil do Mrázkovy brusle a následně do sítě. Capitals se tak ve třetí třetině dostali do vedení 4:1.

Carolina se hnala za vyrovnáním. Na Vránův gól odpověděl Teuvo Teräväinen a po něm Ryan Dzingel, jenž se trefil z přihrávky Martina Nečase při bleskové kombinaci v přesilové hře. Ani závěrečná hra bez brankáře však nezabrala a skóre 4:3 vydrželo až do závěrečné sirény.

Velký podíl na vítězství Washingtonu měl mladý ruský gólman Ilja Samsonov, jenž pochytal 38 střel.

Také v utkání Dallasu s Detroitem rozhodl gól českého útočníka. Radek Faksa šikovnou tečí při přesilové hře poslal Hvězdy zkraje druhé třetiny do vedení 2:1.

Další branky přidali Joe Pavelski s Andrejem Sekerou a Dallas tak slaví čtvrté vítězství v řadě, tentokrát k výhře 4:1 dokráčel i s přispěním dvou gólů v oslabení.

Výsledky NHL
Carolina - Washington 3:4 (0:0, 0:2, 3:2)
Branky: 41. J. Staal, 47. Teräväinen, 53. Dzingel (Nečas) - 23. Pánik, 26. Kuzněcov, 43. Eller, 45. Vrána. Střely na branku: 41:29. Petr Mrázek odchytal za Carolinu 59:07 minuty, inkasoval čtyři góly z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 86,21 procent. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Samsonov (Washington), 2. Svečnikov (Carolina), 3. Kuzněcov (Washington).
Dallas - Detroit 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 12. Hintz, 22. Faksa, 32. Pavelski, 58. Sekera - 4. Larkin. Střely na branku: 27:23. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Lindell, 3. Hintz (všichni Dallas).