NHL

Carolina - Arizona 3:0 Čisté konto Mrázka, gól Nečase a Hronkovy asistence. Čechům se v NHL dařilo

11. ledna 2020 05:20 - Carolina
(Aktualizováno: 11. ledna 2020 10:11)

Český hokejový obránce Filip Hronek přihrával na dva góly Detroitu, který v utkáních NHL z noci na sobotu porazil Ottawu 3:2 po samostatných nájezdech. Petr Mrázek přispěl 32 zákroky a čistým kontem k výhře Caroliny 3:0 proti Arizoně, jeden gól Hurikánů navíc vstřelil Martin Nečas.

Karl B DeBlaker, ČTK/AP

První změna skóre přišla v Detroitu po patnácti minutách hry, kdy Hronek nezazmatkoval na modré čáře a povedeným stříleným pasem našel u brány Tylera Bertuzziho, kterému stačilo už jen tečovat puk.

Pět minut po změně stran přihrál rodák z Hradce Králové na druhý gól, když ve vlastním obranném pásmu přiťukl Dylanu Larkinovi, ten projel až před brankáře Marcuse Hogberga a pěkným blafákem zvýšil na 2:0.

Hosté však bleskově odpověděli trefou Bradyho Tkachuka a na 2:2 vyrovnal za pět minut Colin White. Rozhodnout tak musely až nájezdy, v nichž se trefil pouze Dylan Larkin a Rudá Křídla se tak mohou radovat z výhry.

Brankář Petr Mrázek pochytal všech 32 střel Arizony a po vítězství Caroliny 3:0 byl vyhlášen první hvězdou duelu. Druhou hvězdou se stal další Čech a Mrázkův spoluhráč Martin Nečas, který vstřelil nádhernou poslední branku zápasu. 20letý forvard si poradil s přeplněným prostorem v útočném pásmu, hbitě obkroužil bránu soupeře a pohotově překonal Anttiho Raanty.

"Udělali jsme moc důležité body. Po utkání s Philadelphií, které jsme vyhráli až v prodloužení, jsme věděli, že musíme zabrat a je super, že se nám to povedlo. Teď to ještě musíme s Los Angeles potvrdit," konstatoval po utkání Mrázek.

Největší hvězda zápasu měla jasno, kde se duel zlomil ve prospěch Caroliny. "Rozhodly poslední dvě minuty druhé třetiny, kdy jsme dali dva góly. V závěrečné části už jsme byli v pohodě a ubránili jsme to," konstatoval Mrázek, který se stal třetím brankářem v historii klubu, který během sedmdesáti startů udržel sedm čistých kont. Stejný kousek se povedl jen dvojici Weekes a Irbe.

Pavel Francouz měl oproti Petru Mrázkovi výrazně slabší den, když inkasoval čtyřikrát z 30 střel a jeho Colorado tak podlehlo Pittsburghu 3:4 po prodloužení.

Výsledky NHL
Detroit - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. a rozhodující sam. nájezd D. Larkin (na první Hronek), 15. Bertuzzi (Hronek) - 26. B. Tkachuk, 31. White. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.724. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin (Detroit), 2. White (Ottawa), 3. Bertuzzi (Detroit).
Carolina - Arizona 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 15. Foegele, 39. Wallmark, 40. Nečas. Střely na branku: 29:32. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas a z 32 střel neinkasoval. Diváci: 16.476. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Nečas, 3. Wallmark (všichni Carolina).
Colorado - Pittsburgh 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 15. MacKinnon, 39. Landeskog, 60. Calvert - 34. Blugers, 42. Rust, 56. Malkin, 64. McCann. Střely na branku: 31:30. Pavel Francouz odchytal za Colorado celý zápas, inkasoval čtyři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 86,67 procenta. Diváci: 18.132. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. McCann (oba Pittsburgh), 3. Landeskog (Colorado).
dh, rjm, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.