Rubriky:

NHL

Kassian z Edmontonu dostal za zbití Tkachuka trest na dva zápasy

14. ledna 2020 12:07 - New York

Hokejista Edmontonu Zach Kassian dostal v NHL dvouzápasový distanc za zbití útočníka Matthewa Tkachuka z Calgary, jenž se s ním odmítl prát. Útočník Oilers přijde o plat ve výši téměř 21 tisíc dolarů (475 tisíc korun).

 

Sergei Belski, Reuters

Kassian v sobotním utkání v Calgary reagoval na Tkachukův tvrdý náraz na hrazení, po němž mu odlétla z hlavy helma. Útočníka Flames chytil zezadu za dres u krku, srazil ho na zem a uštědřil mu několik ran pěstí. Dostal za to dva dvouminutové tresty a desetiminutový osobní trest.

O Tkachukově odmítnutí bitky se rozproudila v zámoří debata mezi fanoušky a experty, dvaadvacetiletý Američan si ale za svým rozhodnutím stojí. "Nebyl na to ten správný čas a ta správná osoba. Myslím, že tak půlka hráčů v lize by proti tomuhle chlápkovi nešla," narážel na Kassianovu reputaci tvrdého hocha. "Raději zůstanu na ledě než být jako on na trestné lavici," dodal Tkachuk.

Kačeři se trápí. Zmar Anaheimu podtrhla komická chyba

S vysvětlením nenašel syn bývalého slavného útočníka Keithe Tkachuka příliš pochopení u Kassianových spoluhráčů. James Neal uvedl, že pokud se Tkachuk nechtěl rvát, neměl do Kassiana najíždět a "snažit se ho zabít." "V lize by to nikdo jiný neudělal, protože všichni vědí, že by se s ním potom museli prát," uvedl útočník Edmontonu, který vyhecovanou "bitvu o Albertu" v Calgary prohrál 3:4.

Pastrňákova fantazie. Komentátor šílel nadšením, gólman neměl nárok

ČTK

Časová osa: NHL

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..