Rubriky:

NHL

Bravo! Český brankář se stal nejužitečnějším hráčem Utkání hvězd AHL

28. ledna 2020 09:12 - Ontario/Praha

Český hokejový brankář Vítek Vaněček z Hershey se stal nejužitečnějším hráčem Utkání hvězd AHL. V exhibici v kalifornském Ontariu pomohl k vítězství týmu Atlantické divize, který ve finále zdolal 3:1 výběr Centrální divize. Vaněček inkasoval ve čtyřech zápasech turnaje z 13 střel jen dvě branky

 

Profimedia.cz

Vaněček, který byl do výběru Atlantické divize zařazen až dodatečně místo spoluhráče z farmy Washingtonu Mikea Sgarbossy, se dělil o místo v brance s Alexem Nedeljkovicem z Charlotte.

V základní skupině čtyřiadvacetiletého odchovance Havlíčkova Brodu překonal v duelech hraných na 2x5 minut jen T.J. Tynan z Pacifické divize, který snížil 28 sekund před koncem na konečných 2:3. Ve finále vyzrál na Vaněčka v čase 3:46 Matthew Ford a stanovil konečný výsledek.

V exhibici se představil i útočník Martin Frk z domácího Ontaria, který se bodově prosadil pouze v prvním ze tří duelů Pacifické divize. K vítězství nad Severní divizí 6:5 přispěl dvěma asistencemi.

Český útočník ohromil zámoří! Vypálil nejtvrdší střelu v historii a má světový rekord

Frk v nedělních dovednostních soutěžích vytvořil nový rekord v soutěži o nejtvrdší střelu v severoamerických ligách. Svůj pokus vyslal rychlostí 175,7 km/h.

Překonal i výkon slovenského obránce Zdena Cháry, který na Utkání hvězd NHL v roce 2012 v Ottawě stanovil maximum výkonem 175,1 km/h. Rychleji pálil v Utkání hvězd KHL v roce 2012 v Rize ruský obránce Alexandr Rjazancev z Čeljabinsku (183,7 km/h), ale v KHL se střílí z menší vzdálenosti než v Severní Americe.

Utkání hvězd AHL v Ontariu (USA):
Finále:
Centrální divize - Atlantická divize 1:3.
Základní skupina:
Pacifická divize - Severní divize 6:5 (za domácí Frk 0+2)
Centrální divize - Atlantická divize 3:1
Centrální divize - Severní divize 6:5
Pacifická divize - Atlantická divize 2:3
Severní divize - Atlantická divize 2:5
Pacifická divize - Centrální divize 5:4
ČTK

Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..