Columbus - Detroit 2:0Rudá křídla nenavázala na výhru v Buffalu a dál pokračují v mizérii

Hráči Columbusu natáhli šňůru vyhraných domácích zápasů na šest a dostali se na páté místo Východní konference před NY Islanders. S Detroitem si poradili 2:0. Buffalo zvítězilo na ledě New York Rangers 3:2, Filip Chytil se tentokrát za domácí neprosadil. Toronto doma zvládlo zápas s Anaheimem a zvítězilo 5:4 po prodloužení. Asistence Ondřeje Kašeho z Ducks tak hostům pomohla alespoň k bodu. Poslední zápas nočního programu NHL se odehrál v Dallasu, kde domácí podlehli 2:3 Minnesotě.

Nick Foligno z Columbusu (vlevo) se snaží zablokovat střelu detroitského Fabbriho.

Detroit nezačal zápas v Columbusu špatně, v první třetině se dostal k několika šancím, kanadský útočník Robby Fabbri dokonce nastřelil tyčku. V závěru třetiny on sám nešťastně schytal střelu obránce Jonese a nedovolil tak Columbusu skórovat. Skóre zápasu otevřel až v páté minutě 2. třetiny Werenski a jak se později ukázalo, šlo také o vítěznou trefu.

Detroit ve 3. části nevyužil dvou nabídnutých přesilovek od soupeře, naopak výhru pečetil střelou do odkryté klece při risku bez brankáře, Jenner. Columbus tedy porazil Detroit 2:0. Golman hostů Jimmy Howard pustil jediný gól ze 43 střel, přesto prodloužil nelichotivou sérii a zaznamenal osmnáctou porážku za sebou. V dresu poražených odehrál Filip Hronek stý zápas v NHL, na ledě strávil necelých 28 minut a byl nejvytíženějším hráčem utkání.

V New Yorku se fanoušci dočkali branky hned v úvodní třetině, kdy Girgensons bez problému překonal domácího brankáře Georgiyeva. Ve druhé třetině zvýšil na 2:0 Reinhart, po přihrávkách Eichela a Veseyho. Druhý jmenovaný pak ve třetí třetině sám, opět po přihrávce Eichela, zvyšoval náskok Buffala už na 3:0. Rangers se gólu dočkali až 3 minuty před koncem třetiny, když se trefil Zbanejad, ten pak ještě přihrával Kreiderovi na kontaktní gól na 2:3. Víc už se ale domácím nepovedlo.

Nejvíce gólů nabídl duel Toronta s Anaheimem. Po první třetině, kdy Duckcs ustáli téměř dvouminutové oslabení 3 na 5, byl stav vyrovnaný 1:1. Ve druhé části pak z přesilovky skóroval Tavares, který pak i přihrával Matthewsovi a skóre bylo rázem 3:1 pro domácí. Auston Matthews se svým 40. gólem v sezoně dotáhl v tabulce střelců na na vedoucího Alexandra Ovečkina. David Pastrňák ztrácí na oba dva zásahy.  Ve třetí třetině na 2:3 při vlastním oslabení snižoval jednadvacetiletý útočník Jones. O čtyři minuty později si Anaheim zahrál přesilovku, kterou využil po přihrávce českého útočníka Ondřeje Kašeho Henrique. Stav byl tedy vyrovnaný 3:3.

Jenže domácí Toronto se nenechalo zaskočit rychlou změnou stavu a vzalo si vedení zpět brankou Spezzy. Hostům ale jako kdyby narostla křídla. Tlačili se do branky a znovu dokázali vyrovnat a zápas dotáhnout až do prodloužení. V něm ale fauloval Rakell a dal tak domácím možnost zápas dotáhnout do vítězného konce. O to se taky postaral svým druhým gólem v zápase Tavares, který krásně tečoval před golmanem Millerem a zařídil brankáři Jacku Campbellovi vítězný debut v dresu Toronta. Toronto tedy porazilo Anaheim 5:4 v prodloužení.

Jako poslední šli do akce hráči Dallasu a Minnesoty. Dallas chtěl odčinit poslední domácí porážku s Torontem, jenže to se mu nepovedlo. V první třetině sice Pavelski v přesilovce otevíral skóre a ve druhé části dokonce na 2:0 pro domácí zvyšoval Guryanov, ale ani tak si domácí nedokázali vedení udržet. Na 1:2 z pohledu Minnesoty snižoval svým prvním gólem v zápase Švéd Eriksson, o necelé 4 minuty později se trefil Donato a bylo vyrovnáno. Průběh třetí třetiny naznačoval, že zápas by mohl dojít do prodloužení, jenže necelou půl minutu před koncem přišel druhý zásah Erikssona a na to Dallas už nedokázal odpovědět. Podlehl tedy na domácím lede Minnesotě 2:3.

Výsledky NHL
Toronto - Anaheim 5:4 v prodl. (1:1, 2:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 24. a 65. Tavares, 5. A. Johnsson, 34. Matthews, 57. Spezza - 11. Deslauriers, 49. M. Jones, 53. Henrique (O. Kaše), 60. D. Grant. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.077. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Henrique (Anaheim).
NY Rangers - Buffalo 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 58. Zibanejad, 59. Kreider - 11. Girgensons, 36. S. Reinhart, 52. Vesey. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17.297. Hvězdy zápasu: 1. C. Hutton, 2. Eichel (oba Buffalo), 3. Zibanejad (NY Rangers).
Columbus - Detroit 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. Werenski, 59. Jenner. Střely na branku: 44:16. Diváci: 18.978. Hvězdy zápasu: 1. Werenski, 2. N. Foligno, 3. Merzlikins (všichni Columbus).
Dallas - Minnesota 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 16. Pavelski, 23. Gurjanov - 29. a 60. Eriksson Ek, 33. Donato. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Gurjanov (oba Dallas), 3. Parise (Minnesota).