Boston - Arizona 4:2Pastrňák s Krejčím asistovali, Voráček přispěl k demolici Washingtonu, prosadil se taky Nečas

Dnešní noc nabídla pořádnou nálož utkání. Včera před půlnocí se odehrály dva duely, jedním z nich byl zápas Bostonu s Arizonou, ve kterém si Boston šestou výhrou v řadě upevnil vedení v celé soutěži. U výhry 4:2 dvakrát asistoval David Pastrňák a jednou také David Krejčí. Jakub Voráček dvěma asistencemi pomohl zdemolovat Washington 7:2. Na straně poražených si připsal jednu asistenci Vrána. Martin Nečas pomohl Carolině gólem k výhře ve Vegas 6:5 po nájezdech. Hráči Jersey navázali na výhru ve Philadelphii a porazili LA Kings 3:0.

David Pastrňák sice neskóroval a v tabulce střelců tak zůstává třetí, za to ale dvakrát asistoval.

Ještě včera před půlnocí SEČ byly na programu 2 zápasy. Prvním z nich byl souboj Winnipegu s Ottawou, ve kterém mladičký Fin Laine z Winnipegu zažil skvělý večer. Zaznamenal totiž přesilovkový hattrick. Dva zásahy si připsal v prostřední části, po které Winnipeg vedl 4:2 a po které se také klidil z branky Anderson, kterého vystřídal Hogberg. I jeho však v přesilovce ve 49. minutě překonal finský šikula Laine, který upravil na konečných 5:2.

Ve druhém zápase se představila česká dvojce D+D, která pomohla asistencemi k výhře Bostonu nad Arizonou 4:2. David Krejčí asistoval Coyleovi u první branky Bostonu. David Pastrňák přihrával dokonce dvakrát, na přesilovkové trefy Bergerona a DeBruska. Boston zdolal Arizonu v 16. vzájemném zápase v řadě, což je nejdelší série s jedním soupeřem v klubové historii.

Zápasu předcházel slavnostní ceremoniál na počest Zdena Cháry, který nedávno překonal hranici 1500 zápasů v NHL a tisícovky v roli kapitána Bostonu. Slovenský obránce dostal na domácím ledě za bouřlivého skandování fanoušků dárky od vedení klubu i spoluhráčů.

Slavnostní ceremoniál pro Zdena Cháru

Noční zápasy odstartovaly duelem Columbusu s Coloradem, ve kterém Columbus nedokázal navázat na sérii tří vyhraných zápasů v řadě a podlehl Francouzovu Coloradu 1:2. Český golman dnešní zápas sledoval pouze ze střídačky, ale jeho kolegovi v brankovišti se vedlo skvěle. Pustil jen jednu z dvaatřiceti střel. Ve 2. třetině nestačil jen na přesilovkovou střelu Jonese.

Nejproduktivnější hráč celé NHL McDavid se svým Edmontonem přivítal na domácím ledě Nashville. Sám jednou asistoval u přesilovkové trefy Chiassona, který 9 vteřin před koncem 2. třetiny snižoval na 1:2. Po necelých čtyřech minutách 3. třetiny se poprvé v zápase prosadil Draisaitl, ten z úrovně pravého bodu pro vhazování přesně zavěsil. Druhou trefu přidal v přesilovce v 53. minutě, kdy napodruhé překonal brankáře Sarose, když přesně vystřelil k bližší tyči.

Českého hráče jsme mohli vidět v akci až v utkání Floridy s Pittsburghem, když se za Tučňáky představil útočník Dominik Simon, který však v zápase vyšel bodově na prázdno. Dařilo se ale jeho kolegům z první formace. Obránce Letang otevíral v 7. minutě skóre po samostatném úniku, když backhandem překonal Bobrovského. O chvíli později asistoval u druhého zásahu Tučňáků. V první třetině dokázali domácí snížit na 1:2, ale ve 24. minutě zvyšoval na 3:1 Crosby, který nohou šikovně usměrnil McCannonovu střelu za záda golmana. O minutu později sice opět přišlo snížení ze strany Floridy, ale vyrovnat už nedokázala.

Až prodloužení rozhodlo vyrovnaný duel Montrealu s Torontem. Po dvou bezbrankových třetinách se jako první prosadil na začátku té třetí Tavares, který skóroval potřetí v posledních dvou zápasech. Dvě a půl minuty před koncem však z vrcholku pravého kruhu pro vhazování vyrovnal Scandella. Prodloužení rozhodl svou šestou brankou v dresu Montrealu Kovalčuk.

New Jersey začíná chytat druhý dech?

Po páteční výhře nad Philadelphií 5:0 dnes New Jersey porazilo Los Angles 3:0. Branku Ďáblů uzamknul golman Blackwood a nepustil ani jednu z 37 střel. Nepřekonal ho ani Slovinec Kopitar při trestném střílení. Jersey o výhře rozhodlo ve 2. třetině, ve které padly všechny 3 branky. Trefili se postupně Gusev, Coleman z přesilovky a Palmieri.

Zápas mezi Tampou a Islanders rozhodlo až poslední dějství. Ve 2. třetině sice už po 14 sekundách skóroval Point a Tampa šla do vedení 1:0, po střele Verhaegha ve 3. části vedla už 2:0. V přesilovce pak sice snížil na 1:2 Brassard, jenže minutu před koncem přidal konečný zásah Stamkos a Tampa se tak mohla radovat ze své šesté výhry v řadě. Palát na straně vítězů nebodoval.

Voráček asistoval u kanonády ve Washingtonu

Demolici Washingtonu na domácím ledě předvedli Letci z Philadelphie, ti zvítězili 7:2. Skóre přitom otevřel až v 16. minutě Couturier, kterému asistovala „zrzavá dvojka" Giroux+Voráček. V čase 18:18 vyrovnal v přesilovce Oshie, kterému přesně nabil český útočník Jakub Vrána. Po necelých pěti minutách druhé třetiny se Philadelphie dostala do vedení 4:1, když první dva góly dělilo od sebe pouhých 14 vteřin. Na druhý gól Couturiera v zápase přihrával opět Jakub Voráček, který ze středního pásma přesně nabil kanaďanovi do úniku. „Voras" se ještě ve 2. třetině zapojil do potyčky s Dowdem a byl si posedět na trestné lavici.

Ve třetí třetině obdržel brankář Holtby během pěti minut další 3 góly a pakoval se z branky. Jeho kolega Samsonov už pak musel zasahovat jen jednou a úspěšně. V 53. minutě ještě lehce upravil na konečných 2:7 z pohledu Washingtonu Kuzněcov.

Utkání St. Louis s Dallasem bylo zápasem dvougólových střelců. Prvním z nich je obránce Colton Parayko, díky kterému se St. Louis ujalo vedení 2:0 v zápase. V přesilovce krátce před koncem první třetiny snížil na 1:2 Jamie Benn. Po polovině zápasu vyrovnal Roope Hintz, který pak také rozhodl svým druhým gólem v zápase prodloužení. Dallas tedy zvítězil na ledě St. Louis 3:2.

Carolina prohrávala s Vegas po dvou třetinách 1:3, ale v 54. minutě po Nečasově gólu vedla 5:4. Český útočník se trefil počtrnácté v sezoně, když zamířil přesně v přesilové hře z levého kruhu. James Reimer, jenž dostal v brance podruhé za sebou přednost před Petrem Mrázkem, sice zaváhal u gólu na 5:5, ale v rozstřelu byl bezchybný. Nájezdy rozhodli Andrej Svečnikov a Justin Williams.

Z českých gólmanů zasáhl v sobotním programu NHL do hry jen David Rittich. Jihlavský rodák kryl ve Vancouveru 25 střel a dovedl Calgary k výhře 6:2. Neotřásl s ním ani rychlý gól po 34 sekundách hry a smolný moment při trefě na 2:2, kdy Ritticha překvapil odraz puku od zadního mantinelu před branku. Nečekaným hrdinou hostů se stal centr čtvrté formace Dillon Dube, autor vítězného gólu i dvou přihrávek.

Výsledky NHL
Winnipeg - Ottawa 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Branky: 38., 40. a 49. Laine, 9. Pionk, 28. Connor - 21. Pageau, 39. Boedker. Střely na branku: 34:27. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Laine, 2. Connor, 3. Pionk (všichni Winnipeg).
Boston - Arizona 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 27. a 60. Coyle (na první Krejčí), 33. Bergeron (Pastrňák), 35. DeBrusk (Pastrňák) - 24. Kessel, 41. Chychrun. Střely na branku: 33:31. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Coyle, 3. T. Rask (všichni Boston).
Montreal - Toronto 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 58. Scandella, 62. Kovalčuk - 42. Tavares. Střely na branku: 30:23. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Scandella (oba Montreal), 3. Campbell (Toronto).
Tampa Bay - NY Islanders 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 21. B. Point, 47. Verhaeghe, 59. Stamkos - 53. Brassard. Střely na branku: 30:18. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. B. Point, 2. Vasilevskij, 3. Cirelli (všichni Tampa Bay).
Florida - Pittsburgh 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 18. Hoffman, 25. Connolly - 7. Letang, 11. Blugers, 24. Crosby. Střely na branku: 35:22. Diváci: 17.773. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang (oba Pittsburgh), 3. Hoffman (Florida).
New Jersey - Los Angeles 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky: 26. N. Gusev, 28. Coleman, 31. Palmieri. Střely na branku: 34:37. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu. 1. Blackwood, 2. Palmieri, 3. Coleman (všichni New Jersey).
Washington - Philadelphia 2:7 (1:1, 0:3, 1:3)
Branky: 19. Oshie (Vrána), 53. Kuzněcov - 16. a 23. Couturier (na obě Voráček), 23. Raffl, 25. J. van Riemsdyk, 43. Aube-Kubel, 46. Konecny, 49. Giroux. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Giroux, 3. Elliott (všichni Philadelphia).
Columbus - Colorado 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 30. S. Jones - 52. Kadri, 56. MacKinnon. Střely na branku: 32:22. Diváci: 19.022. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. S. Jones (Columbus), 3. Grubauer (Colorado).
Edmonton - Nashville 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 44. a 54. Draisaitl, 40. Chiasson - 13. C. Smith, 38. Bonino. Střely na branku: 36:29. Diváci: 17.212. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. M. Smith, 3. McDavid (všichni Edmonton).
St. Louis - Dallas 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 8. a 11. Parayko - 34. a 63. Hintz, 18. Jamie Benn. Střely na branku: 25:34. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. Parayko (St. Louis), 3. Chudobin (Dallas).
Vancouver - Calgary 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)
Branky: 1. Pearson, 19. Gaudette - 5. D. Ryan, 13. M. Tkachuk, 23. Dube, 47. Lucic, 57. Monahan, 58. Rieder. Střely na branku: 27:32. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procent. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. Dube, 2. J. Gaudreau, 3. Backlund (všichni Calgary).
Vegas - Carolina 5:6 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 2:4 - 0:0)
Branky: 14. Pacioretty, 15. Merrill, 21. Theodore, 43. Stephenson, 57. Eakin - 20. T. Teräväinen, 42. Aho, 45. Haula, 51. H. Fleury, 54. Nečas, rozhodující sam. nájezd Svečnikov. Střely na branku: 38:34. Diváci: 18.417. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Williams (oba Carolina), 3. Theodore (Vegas).