Toronto v NHL přerušilo sérii pěti porážek

NEW YORK

Hokejisté Toronta zvítězili ve čtvrtečním utkání NHL 4:2 na ledě Bostonu a přerušili sérii pěti porážek. Povedeným výkonem k tomu přispěl i obránce Tomáš Kaberle, který sice nezaznamenal žádný bod, ale přesto byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

Při utkání v Bostonu prožil téměř po roce velký návrat domácí Patrice Bergeron, který musel vynechat 72 zápasů po těžkém otřesu mozku způsobeném 27. října 2007 nárazem do mantinelu po bodyčeku od Randyho Jonese z Philadelphie. „Bylo skvělé být zase zpátky a hrát hokej. byla to zábava,“ těšilo třiadvacetiletého kanadského forvarda, který se hned v první třetině také zapsal mezi střelce. Třicet sekund po trefě Bergerona vedli domácí zásluhou Wheelera již o dvě branky, v dalších částech zápasu  se ale prosazovali jen střelci Toronta.

Velkolepý obrat se povedl také hokejistům Calgary, kteří prohrávali v Nashvillu v polovině zápasu už 0:3. Jenže pak začal úřadovat Jarome Iginla a zejména díky jeho hattricku nakonec Flames zvítězili 5:3. Nashville navíc zcela propadl při přesilovkách... „Predators měli dvě téměř dvouminutové přesilovky 5 na 3, my jsme ale oslabení zvládli skvěle. Kdo ví, jak by zápas dopadl, kdybychom inkasovali,“ prohlásil Iginla po utkání.

Sýkora pomohl k obratu proti Carolině

Mimořádný večer prožil útočník Dallasu Mike Ribeiro. V duelu s New Yorkem Islanders si připsal do statistik pět bodů, když přihrál na čtyři góly a jeden sám vstřelil a pomohl Stars k výhře 5:3. „Výborně zahrála obrana, to bylo v New Yorku klíčové,“ prohodil po utkání osmadvacetiletý forvard z Quebeku, který na ledě Islanders opět nastoupil v jedné řadě s Morrowem a Erikssonem a jejich útok byl u všech branek Stars.

Útočník Pittsburghu Petr Sýkora se podílel jednou asistencí na vítězství Penguins 4:1 nad Carolinou. Hostující Hurricanes dvě třetiny vedli po premiérové trefě Brandona Suttera, v poslední třetině ale zaúřadovali domácí střelci Crosby, Fedotěnko, Talbot a Malkin. „Neustali jsme ve snaze o změnu skóre, snažili jsme se střílet z každé pozice. Když máte v mančaftu hráče jako Sidneyho (Crosbyho) a Žeňu (Malkina), tak víte, že to tam jednou spadne,“ líčil po utkání spokojeně Talbot.

Hejduk podruhé bez bodu

Stejný výsledek a podobný průběh měl zápas v Denveru, kde Colorado přivítalo Edmonton. Aleš Hemský pomohl asistencí k jednobrankovému vedení Oilers, domácí ale ve druhé třetině během šesti minut třemi brankami otočili a čtvrtý gól přidali v poslední části.

Obrat zápasu nastartoval Ian Laperriere, který odehrál utkání ve stylu legendárního Gordieho Howea - vstřelil gól, připsal si asistenci a ještě se stačil porvat. „Nechápu, proč na nás kouč Edmontonu posílá v závěru rozhodnutého zápasu ostré hochy,“ zlobil se po utkání Laperriere, jeho nos ještě zdobilo sedm stehů z nedávného duelu s Dallasem. Milan Hejduk z Colorada se do statistik nezapsal a teprve podruhé v nové sezóně odehrál utkání bez bodu.

Boston - Toronto 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 16. Bergeron, 17. Wheeler - 27. Van Ryn, 29. Antropov, 51. Stralman, 60. Hagman. Zásahy brankářů: Thomas 36/33 - Toskala 28/26. Diváci: 12 274. Hvězdy zápasu: Antropov, T. Kaberle (oba TOR), Krejčí (Bruins).
NY Islanders - Dallas 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)
Branky: 31. Guerin, 44. Streit, 60. Sim - 4. a 19. Eriksson, 15. Morrow, 34. Barch, 39. Ribeiro. Zásahy brankářů: DiPietro 29/24 - Turco 27/24. Diváci: 10 183. Hvězdy zápasu: Ribeiro, Eriksson, Morrow (všichni DAL).
Pittsburgh - Carolina 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Branky: 49. Crosby, 49. Fedotěnko (Sýkora), 52. Talbot, 60. Malkin - 14. B. Sutter. Zásahy brankářů: Fleury 25/24 - Leighton 34/31. Diváci: 17 132. Hvězdy zápasu: Crosby, Malkin, Talbot (všichni PIT).
Phoenix - Washington 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 43. Boedker, 47. Mueller (Hanzal) - 29. Laich. Zásahy brankářů: Tellqvist 32/31 - Theodore 34/32. Diváci: 14 722. Hvězdy zápasu: Tellqvist, Boedker, Mueller (všichni PHX).
Minnesota - Buffalo 3:4 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. Pouliot, 35. Veilleux, 41. Burns - 15. Stafford, 57. Mair, 57. Vanek, 61. Roy. Zásahy brankářů: Backström 24/20 - Miller 33/30. Diváci: 18 568. Hvězdy zápasu: Miller (BUF), Burns, Miettinen (oba MIN).
Colorado - Edmonton 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 33. Laperriere, 38. Stastny, 39. McLeod, 44. Sakic - 24. Horcoff (Hemský). Zásahy brankářů: Budaj 26/25 - Garon 25/21. Diváci: 14 898. Hvězdy zápasu: Laperriere, Budaj, Guite (všichni COL).
Nashville - Calgary 3:5 (0:0, 3:1, 0:4)
Branky: 26. Zanon, 27. Tootoo, 29. Arnott - 35., 47. a 60. Iginla, 49. Moss, 53. Cammalleri. Zásahy brankářů: Ellis 26/22 - Kiprusoff 38/35. Diváci: 12 042. Hvězdy zápasu: Phaneuf, iginla (oba CGY), Arnott (NSH).