Hudler pomohl k výhře Detroitu dvěma body, Krejčí třikrát přesně přihrával

OTTAWA

Skvělou formu si udržuje útočník Detroitu Jiří Hudler. Čtyřiadvacetiletý útočník přispěl k výhře Rudých křídel 5:4 po samostatných nájezdech nad Chicagem jednou brankou a asistencí. V probíhajícím ročníku tak během 25 zápasů nasbíral již 22 bodů. Vytáhl se znovu i David Krejčí, jehož Boston lehce přehrál Floridu 4:0. Krejčí si do tabulky kanadského bodování připsal tři body za přesné nahrávky.

V Detroitu se skóre měnilo jako na houpačce. Když v páté minutě Hudler skóroval, domácí v té době vedli už 2:0. Chicago ovšem ještě v první třetině dokázalo stav zápasu otočit, v druhé části dokonce zvýšilo na 4:2. Rudá křídla přesto stihla vyrovnat a v samostatných nájezdech dokonal obrat Dacjuk, který byl jako jediný úspěšný.

Bostonskému Davidu Krejčímu se podařilo bodovat již poosmé za sebou, během této série posbíral čtrnáct bodů (5 branek a 9 asistencí). Jeho spoluhráč Phil Kessel vstřelil už svou šestnáctou branku v sezóně a připsal si alespoň bod již v jedenáctém utkání v řadě. Žádný jiný hokejista nyní v NHL nedrží delší bodovou šňůru.

Na výhře 4:0 nad Floridou měl velký podíl i gólman Manny Fernandez, který pochytal všech 27 střel soupeře a připsal si první čisté konto v sezóně. Na druhé straně se mezi třemi tyčemi od úvodu objevil Craig Andersson, za stavu 0:3 se ale dvanáct minut před třetí sirénou zranil a přepustil místo Tomáši Vokounovi. Ten z pěti střel inkasoval jeden gól.

Prospalovy body Tampě na výhru nestačily

Ottawa na svém ledě zdolala Pittsburgh 3:2 zejména zásluhou hattricku Jassona Spezzy. Pětadvacetiletý útočník vtěsnal všechny své tři trefy do druhé třetiny. Na třetí brance se asistencí podílel obránce Filip Kuba. Právě Spezzova formace s Alfredssonem a Heatleym byla po celý zápas pravidelně nasazována na nejúdernější komando Tučňáků ve složení Malkin, Crosby, Sýkora. Pittsburghská elitní formace se tak dokázala prosadit jen jednou.

Pod všechny tři góly Tampy se podepsali čeští hokejisté, Bleskům to ale nakonec nebylo nic platné, Buffalo si odváží výhru 4:3. Bod za asistenci si připsali obránci Krajíček s Malíkem, Prospal k přesné nahrávce přidal i branku.

Hemský potvrdil pozici nejproduktivnějšího Čecha

Hned sedmdesát pět střel na branku viděli diváci v Nashvillu, kam přijela Minnesota. V utkání ovšem dominovali oba gólmani, na výhru Predátorů 1:0 stačila jediná trefa Dummonta. Finský gólman Nashvillu Pekka Rinne si připsal již druhé čisté konto a z šesti zápasů v letošním ročníku odcházel pokaždé vítězně.

Nejlepší tým NHL ze San Jose po devíti zápasech narazil, když po prodloužení podlehl Edmontonu 2:3. Úvodní branku duelu vstřelil v deváté minutě Aleš Hemský, který v sezóně posbíral již dvacet sedm bodů. To z něj činí nejproduktivnějšího české hráče, v celkovém pořadí pak Hemskému patří sedmnácté místo.

Toronto - Washington 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 47. Antropov (T. Kaberle) - 22. Alzner, 48. Jurčina. Zásahy brankářů: Toskala 30/28 - Johnson 20/19. Diváci: 19.416. Hvězdy utkání: Ovečkin, Alzner (oba WSH), Toskala (TOR).
Montreal - New Jersey 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 16. D'Agostini - 25. Langenbrunner, 61. Parise (Eliáš). Zásahy brankářů: Price 31/29 - Clemmensen 26/25. Diváci: 21 273. Hvězdy utkání: Price (MON), Langenbrunner, Parise (oba NJ).
Ottawa - Pittsburgh 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 25., 29. a 40. Spezza (na třetí Kuba) - 37. J. Staal, 50. Malkin. Zásahy brankářů: Auld 19/17 - Sabourin 31/28. Diváci: 19 561. Hvězdy utkání: Spezza, Alfredsson, Heatley (všichni OTT).
NY Islanders - Atlanta 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky: 1. Guerin - 18. Little, 31. Kovalčuk, 36. Boulton, 48. Perrin, 52. Thorburn. Zásahy brankářů: MacDonald 17/12 - Hedberg 29/28. Diváci: 14 174. Hvězdy utkání: Enström, Hedberg, Kovalčuk (všichni ATL).
Carolina - Philadelphia 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 41. Samsonov - 4. M. Richards, 64. J. Carter. Zásahy brankářů: Leighton 21/29 - Niittymäki 36/35. Diváci: 14 061. Hvězdy utkání: Carter, M. Richards, Niittymäki (všichni PHI).
Los Angeles - Columbus 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 23. Simmonds, 33. Calder, 60. Kopitar. Zásahy brankářů: LaBarbera 23/23 - Mason 17/15. Diváci: 15 235. Hvězdy utkání: LaBarbera, O´Sullivan, Calder (všichni LA).
Detroit - Chicago 5:4 po sam. nájezdech (2:3, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 2. Filppula, 5. Hudler, 47. Zetterberg (Hudler), 51. Marián Hossa, rozhodující nájezd Dacjuk - 17. a 20. Toews, 10. Sharp, 23. Ladd. Zásahy brankářů: Conklin 32/28 - Huet 30/26.  Diváci: 20 066. Hvězdy utkání: Toews (CHI), Dacjuk, Marián Hossa (oba DET).
Tampa Bay - Buffalo 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 14. St. Louis (Krajíček), 31. Ranger (Prospal), 36. Prospal (Malík) - 11. Stafford, 30. Vanek, 35. Hecht, 51. Roy. Zásahy brankářů: Smith 27/23 - Miller 23/20. Diváci: 17 154. Hvězdy utkání: Roy, Stafford (oba BUF), St. Louis (TB).
Nashville - Minnesota 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 51. Dumont. Zásahy brankářů: Rinne 32/32 - Harding 43/42. Diváci: 14 408. Hvězdy utkání: Rinne (NSH), Harding (MIN), Dumont (NSH).
St. Louis - Phoenix 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)
Branky: 17. Backes, 26. Berglund, 29. Tkachuk, 34. Crombeen - 10. Jovanovski, 25. Doan (Z. Michálek), 37. Turris. Zásahy brankářů: Legace 26/23 - Bryzgalov 30/26. Diváci: 19 150. Hvězdy utkání: Tkachuk, Berglund, Boyes (všichni STL).
San Jose - Edmonton 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Boyle (M. Michálek), 29. Roenick - 9. Hemský, 38. Penner, 63. Brodziak. Zásahy brankářů: Nabokov 17/14 - Roloson 43/41. Diváci: 17 496. Hvězdy utkání: Roloson, Brodziak (oba EDM), Goc (SJ).
Florida - Boston 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 10. Ryder (Krejčí), 23. Kessel (Krejčí), 43. Hnidy (Krejčí), 54. Wheeler. Zásahy brankářů: Anderson 27/24, Vokoun 5/4 - Fernandez 27/27.  Diváci: 16 213. Hvězdy utkání: Fernandez, Kessel, Krejčí (všichni BOS).