Rubriky:

NHL

Sundin už začal trénovat s Vancouverem

31. prosince 2008 16:43 - VANCOUVER

Švédský útočník Mats Sundin vyjel v úterý poprvé k tréninku s hokejisty Vancouveru, s nimiž před dvěma týdny podepsal roční kontrakt. "Je fajn být zase zpátky," řekl sedmatřicetiletý hráč zámořským novinářům. Připustil, že připojit se k týmu uprostřed rozehrané sezony po pětiměsíčním přemítání o další kariéře znamená velkou výzvu.

Zatím není jasné, kdy se zapojí do NHL. Určitě s týmem ještě nevyrazí k nadcházejícím dvěma duelům, které Vancouver sehraje 1. ledna v Nashvillu a o den později na ledě Atlanty.

Bývalý dlouholetý kapitán Toronta si v této sezóně vydělá přibližně pět miliónů dolarů. Podle všeho činí hlavní část z této sumy podpisový bonus ve výši čtyř miliónů. Sundinův roční plat je 1,63 miliónu dolarů. O část této sumy ale přijde, neboť sezóna NHL je už v polovině.

Vancouver se o Sundina zajímal již v létě, kdy mu nabízel dokonce dvouletou smlouvu za 20 miliónů dolarů. Obě strany se však dohodly až nedávno.

Jednička draftu z roku 1989 doposud v NHL nasbírala v 1305 utkáních 1321 bodů a vstřelila 555 branek. V 83 duelech play off Sundin přidal 74 bodů za 35 tref a 39 asistencí. O triumf ve Stanleyově poháru usiloval trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Turína dosud marně.

ČTK

Časová osa: NHL

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..