Obránci Greenovi vytryskly po překonání letitého rekordu do očí slzy

15. února 2009 11:21 - PRAHA

V kanadsko-americké NHL byl v sobotu pokořen další rekord. Washingtonský Mike Green si připsal v osmém zápase za sebou alespoň jednu branku. Žádnému jinému obránci v zámořském soutěži se podobný kousek nikdy nepodařil. Doposud byl držitelem triumfu Mike O´Connell, který v sezóně 1983/84 skóroval v dresu Bostonu v sedmi utkáních v řadě.

Běží 25. minuta utkání Tampa Bay - Washington. Hosté vedou 3:0, navíc hrají přesilovku. Do mezikruží si sjíždí Mike Green, napřáhne a střílí. Jeho pokus sice je jedním z bránících hráčů zblokován, kotouč se ale k  třiadvacetiletému obránci vrací zpět a tentokrát se už Green nemýlí.

Okamžitě zvedne ruce ke stropu haly, během vteřiny navíc na něj naskáčí jeho spoluhráči. Včetně těch, kteří zrovna byli na střídačce. To Greena překvapilo. „Nečekal jsem to, byl jsem tím nadchnutý. Trošku mi i vyhrkly slzy. Hraji s nejlepšími hokejisty na světě,“ rozplýval se rodák z Calgary.

„Neuvěřitelné,“ vyprávěl o svém úchvatném výkonu v šatně novinářům, zatímco měl celý obličej a vlasy potřené pěnou na holení. Tímto dárkem jej odměnil spoluhráč Alexander Ovečkin. Obráncovu rekordu v hledišti přihlížil i jeho otec Dave. „Dosáhnout toho před zraky Velkého Davea bylo skvělé. Nemůžu se dočkat, až ho obejmu. Ten gól patří jemu,“ říkal šťastně.

Za Greenovým rekordem podle hráče samotného stojí i osoba kouče Capitals Bruce Boudreauha, který mu pomohl zlepšit hru dopředu. „Mohl by ho trénovat i Mickey Mouse a stejně by z něj nakonec byl výborný hokejista. Jsem šťastný, že právě já jsem tím, kdo může Mikea teď trénovat,“ vrátil Boudreau svému svěřenci poklonu.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..