Hemský dvěma body pomohl Edmontonu k další výhře

NEW YORK

K již třetí výhře v řadě pomohl český útočník Aleš Hemský svému týmu Edmontonu Oilers. Kanadský tým i díky brance a asistenci Hemského zvítězil na ledě Phoenixu 3:1. Edmonton porazil Phoenix v sedmém vzájemném utkání za sebou.

Český forvard otevřel ve 36. minutě skóre zápasu, když v přesilové hře překonal Mikaela Tellqvista v brance Phoenixu. Na začátku třetí třetiny přihrál na vítěznou branku Souraye a po utkání byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Edmonton tak potvrdil, že se mu na Phoenix daří, Olejáři se radovali již ze sedmého vzájemného zápasu v řadě. Kojoti se naopak trápí, z posledních deseti zápasů prohráli devětkrát.

Ani proměněný samostatný nájezd Petra Sýkory nestačil Pittsburghu k výhře na ledě New York Islanders. Zápas po třetí třetině i po následném prodloužení skončil 2:2 a na řadu tak přišly penalty. Sýkora však byl jediným hokejistou v dresu Tučňáků, komu se podařilo překonat gólmana MacDonalda. Za Islanders byli v exekucích úspěšní Nielsen a Tambellini.

Dvanáct branek viděli diváci v Los Angeles, kde se s tamními Kings střetli hokejisté Atlanty. A opět byl na ledě vidět ruský útočník Trashers Ilja Kovalčuk, jenž vstřelil dvě branky a na jeden gól přihrával. První hvězdou zápasu se však stal Anže Kopitar, který si připsal ještě o jednu asistenci více. Atlanta nakonec zvítězila 7:6 po samostatných nájezdech. Rozhodující penaltu proměnil Christensen.

NY Islanders - Pittsburgh 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. Campoli, 34. Nielsen, rozhodující sam. nájezd Tambellini - 19. Malkin, 38. Ryan Whitney. Zásahy brankářů: MacDonald 37/35 - Fleury 30/28. Diváci: 16 234. Hvězdy zápasu: MacDonald, Nielsen, Bergenheim (všichni NYI).
Columbus - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. a 28. Umberger (na první Voráček) - 1. B. Richards, 33. Eriksson, rozhodující sam. nájezd Neal. Zásahy brankářů: Mason 22/20 - Turco 43/41. Diváci: 15 006. Hvězdy zápasu: Turco (DAL), Umberger (CLS), Eriksson (DAL).
Nashville - Ottawa 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 6. Foligno, 14. Heatley. Zásahy brankářů: Rinne 24/22 - Auld 24/24. Diváci: 14 681. Hvězdy zápasu: Heatley, Auld, Fisher (všichni OTT).
Phoenix - Edmonton 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 40. Jovanovski - 36. Hemský, 46. Souray (Hemský), 60. Horcoff. Zásahy brankářů: Tellqvist 28/26 - Roloson 29/28. Diváci: 14 547. Hvězdy zápasu: Reddox, Hemský (oba EDM), Tellqvist (PHX).
St. Louis - New York Rangers 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 31. Colaiacovo, 55. Crombeen - 37. Korpikoski. Zásahy brankářů: Mason 20/19 - Lundqvist 33/31. Diváci: 16 341. Hvězdy zápasu: Mason, Crombeen (oba STL), Lundqvist (NYR).
Los Angeles - Atlanta 6:7 po sam. nájezdech (2:4, 1:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 48. a 60. Kopitar, 15. Johnson, 18. Stoll, 26. Frolov, 51. Gauthier - 6. a 44. Kovalčuk, 2. Little, 8. White, 16. Reasoner, 40. Stuart, rozhodující sam. nájezd Christensen. Zásahy brankářů: Quick 7/4, Ersberg 20/17 - Hedberg 45/39. Diváci: 18 118. Hvězdy zápasu: Kopitar (LA), Kovalčuk (ATL), Frolov (LA).